Росія має продовжити свою участь у угоді про безпечний експорт зерна з України, оскільки ця ініціатива є життєво важливою. Про це заявив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, повідомляє американський телеканал CNN.
- Сьогодні Росія знову гальмує експорт продовольства з України, і оскільки термін дії Чорноморської ініціативи спливає 18 березня, Росія відмовилася взяти на себе зобов'язання щодо її продовження, - заявив Блінкен.
Як зазначив держсекретар, завдяки зерновій ініціативі з українських портів вдалося експортувати до низки країн понад 22 мільйони тонн агропродукції.
- Багато в чому завдяки генеральному секретарю ООН та Туреччини ініціатива щодо "зернової угоди" в Чорному морі послабила задушливий контроль РФ над портами України, дозволивши більш ніж 22 млн тонн зерна та іншого продовольства - що еквівалентно 8 млрд буханців хліба - залишити Україну та вийти на світові ринки, що призвело до зниження цін на продовольство для людей у всьому світі, - наголосив він.
Наприкінці липня 2022 року у Стамбулі Україна підписала договір з ООН та Туреччиною про відкриття "зернового коридору" для експорту агропродукції з наших портів. Відповідний договір було укладено між Росією, ООН та Туреччиною. Ця ініціатива дозволяє безпечно експортувати зерно з українських портів, зокрема гуманітарну допомогу для найбідніших країн світу. У листопаді того ж року сторони продовжили ініціативу ще на 120 днів. У березні термін цієї угоди спливає.