Блінкен на полях G20 закликав Лаврова припинити війну в Україні і підписати новий договір із США

Також американський чиновник закликав Москву відновити участь у ядерній угоді.

ОЛІВ’Є ДУЛІЄ/Басейн через REUTERS

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен вперше від початку війни провів зустріч із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. На порядку денному була ситуація в Україні. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

У ході брифінгу Блінкен розповів, що у розмові з Лавровим підтвердив підтримку США України, закликав росіян до припинення війни та початку мирних переговорів.

- Кожен член "Великої двадцятки" і практично кожна країна загалом продовжують нести витрати, пов'язані з агресивною війною Росії, - заявив Блінкен.

Також держсекретар США закликав РФ скасувати рішення про призупинення участі у Договорі про стратегічні наступальні озброєння.

– Я закликав Росію скасувати своє безвідповідальне рішення і повернутися до виконання Договору СНО-3, який накладає обмеження на ядерні арсенали Сполучених Штатів та Російської Федерації, що піддаються перевірці. Взаємне дотримання цього договору – на користь обох наших країн. Це також те, чого люди у всьому світі очікують від нас як ядерних держав, - наголосив він.

За словами Блінкена, під час бесіди він запевнив Лаврова у готовності США взаємодіяти з російською стороною з питань контролю за стратегічними ядерними озброєннями незалежно від того, що відбувається у світі та у відносинах між країнами.

Ще однією темою розмови керівників дипломатії США і РФ стало питання звільнення незаконно затриманого в Росії американця Пола Уїлана. Держсекретар сказав, що Вашингтон зробив "серйозну пропозицію" з цього питання, і "Москва має її прийняти".

Востаннє Блінкен та Лавров зустрічалися напередодні вторгнення РФ до України. Їхня розмова відбулася в Женеві і тривала 1,5 години. Тоді держсекретар сказав, що США налаштовані вирішувати проблеми з Росією мирним шляхом, "але у разі ескалації буде дано жорстку відповідь". У відповідь Лавров сказав, що Росія також чекає не "проривів", а конкретних відповідей на пропозиції Москви.