Співак Іво Бобул заявив, що не давав згоди на публікацію інтерв'ю для YouTube-проєкту «Це ніхто не буде дивитись», яке закінчив передчасно через суперечку із ведучою Еммою Антонюк. Заяви про жінок, які здалися ведучій сексистськими, артист у коментарі сайту KP.UA. назвав власною думкою.
- Я понад 40 років на сцені, а їй - 32 роки. Це була моя власна думка. Ніхто не давав їй права публікувати це інтерв'ю. Я їй сказав, щоб вона це не публікувала, але вона не послухала. Хоче хайпанути? Вона виклала у Youtube нашу розмову телефоном. На це ніхто не має права без дозволу. Це правило журналістики, – зазначив Іво Бобул.
Оновлено: Видання "Детектор медіа" 1 березня опублікувало коментар Емми Антонюк на згадану вище реакцію Іво Бобула. Журналістка заявила, що артист не озвучував заборону на публікацію випуску.
- Я маю великий досвід роботи на телебаченні і дуже чутлива до таких моментів. Якби Іво Бобул озвучив мені заборону публікувати це інтерв’ю, я б запам’ятала. І консультувалася б із медіаюристами. Я з впевненістю можу хіба повторити: Іво Бобул у розмові зі мною не сказав ні слова про заборону публікації матеріалу, - уточнила інтерв'юер.
Історія скандалу
Виконавець пішов з інтерв'ю з журналісткою Еммою Антонюк після запитання про те, що він думає про стосунки та чого вчить сина у спілкуванні з жінками. Бобул заявив, що сьогодні "стосунки багато в чому залежать від того, яка жінка знаходиться поруч із чоловіком". На думку співака, зараз деякі дівчата "стали меркантильними", "женуться за багатством" і "не дивляться на душу". На зауваження, що виконавець озвучує сексистські наративи і тим самим ображає жінок, артист уточнив, що зробив такий висновок, спираючись на власний досвід. У випуску також показали кадри телефонної розмови артиста з журналісткою, де співак заявив, що не намагався образити жінок, а це журналістка "зробила його винним у цьому".
Для довідки: Згідно з 1 пунктом 13-ї статті Закону "Про авторське право та суміжні права", журналіст і спікер є співавторами інтерв'ю, тому матеріал вимагає погодження. У 2015 році народні депутати й колишні журналісти Сергій Лещенко та Мустафа Найєм ініціювали скасування норми про обов’язкове узгодження інтерв’ю, але зміни до закону відкликали. У той же час у 4 пункті Закону сказано, що якщо гість не висунув вимогу узгодити зміст інтерв'ю перед оприлюдненням, то згода на публікацію засвідчується фактом участі особи в інтерв'ю.