Науковці врятували понад 500 кажанів з військового об`єкта

Тепер до весни тварини житимуть у холодильниках в Рівному.

facebook.com/Rivnezoo

Операція з порятунку рукокрилих відбувалася на одному із військових об’єктів на півночі України. Підземне приміщення потребує термінового ремонту, тому фахівцям Центру охорони та реабілітації кажанів України довелося перемістити тваринок, які там зимували, до зоопарку. Про це повідомили у Рівненському зоопарку, де діє представництво Центру.

- Це вимушений крок. Спеціалісти Центру категорично не підтримують виселення/переселення кажанів у період зимової сплячки або розмноження. Але в силу обставин довелося йти на такі дії заради збереження рукокрилих, - кажуть у зоопарку.

Серед врятованих тварин - понад 500 особин широковуха звичайного, одна нічниця Добантона, одна нічниця Наттерера та один пергач пізній. Усю врятовану кажанячу колонію зважили та обміряли, визначили вік і стать. Всіх тварин напоїли водою, а тих, у кого була недостатня вага, підгодували. Виснаженим кажанам ще й надали першу медичну допомогу. Загалом команда врятувала 573 особини.

- Певна частина врятованих особин з достатньою кількістю ваги поселена на зимівлю у спеціально облаштований холодильник. Інші тварини, що мають замалу вагу і потребують щоденного догодовування комахами, перебуватимуть під наглядом працівників. А згодом також будуть переміщені на зимівлю. З настанням тепла ми плануємо випустити кажанів поряд з тим місцем, де вони зимували, - додають науковці центру.

До речі, фахівці гарячої лінії Центру реабілітації рукокрилих щоденно ведуть переговори з людьми по всій країні, вмовляючи їх не турбувати кажанів до весни. Завдяки цьому десятки сховищ з тисячами кажанів врятовано від руйнації.

Центр реабілітації рукокрилих розташований у Харкові. Тут працюють з кажанами, а точніше, тисячами кажанів. Їх рятують, лікують і досліджують.