Зеленський: 43 країни світу отримали понад 22 мільйони тонн українського зерна

Голова держави пояснив, чому не вдається надсилати більше продукції за кордон.

President.gov.ua

З початку укладання зернової угоди наша країна відправила понад 22 мільйони тонн української агропродукції до десятків країн світу. Про це повідомив у традиційному зверненні президент Володимир Зеленський.

– Уже сім місяців працює наша експортна ініціатива. За цей час вже 43 країни світу отримали понад 22 мільйони тонн продовольства завдяки нашому морському експорту. Це вагомий український внесок у світову продовольчу безпеку та стабілізацію світового продовольчого ринку, – сказав президент.

Як зазначив Зеленський, якби Росія не робила спроб блокування зернового коридору, українська сторона могла б відправити ще більше продукції до низки країн.

- Якби не ця наша ініціатива, то зараз, на жаль, відбувалися б процеси політичного та соціального хаосу в деяких країнах Африки та Азії, була б загалом значно гостріша криза вартості життя, яку зазнавали різні народи минулого року. Але якби наша ініціатива працювала на повну потужність, якби Росія не намагалася її загальмувати, ми б змогли відправити на експорт більше продовольчої продукції, - підкреслив він.

Також голова держави нагадав, що морський продовольчий експорт забезпечує робочими місцями мільйони українців, які працюють у аграрній сфері.

ДОВІДКА

Наприкінці липня 2022 року у Стамбулі Україна підписала договір з ООН та Туреччиною про відкриття "зернового коридору" для експорту агропродукції з наших портів. Відповідний договір було укладено між Росією, ООН та Туреччиною. Ця ініціатива дозволяє безпечно експортувати зерно з українських портів, зокрема гуманітарну допомогу для найбідніших країн світу. У листопаді того ж року сторони продовжили ініціативу ще на 120 днів.