У Румунії стався новий землетрус магнітудою більше 4

Епіцентр поштовхів розташовувався на глибині близько 108 км на території міста Годж.

pixabay.com

Вранці 22 лютого, близько 09:00, у Румунії стався землетрус магнітудою 4,1, добре відчутний для мешканців поблизу епіцентру. Про це повідомили в Національному інституті геофізики.

Епіцентр поштовхів розташовувався на глибині близько 108 км на території міста Годж, що на південному заході країни біля кордону з Сербією. Перед тим, близько о пів на третю ночі, там само зафіксували поштовхи магнітудою 2,2.

Землетруси магнітудою 5,2 і 5,7, які сталися в Горжі 13 і 14 лютого, на сьогоднішній день мали 810 афтершоків, але їх частота та магнітуда зменшуються, пише видання Digi24.

Румунія знаходиться у сейсмоактивній зоні Вранча, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. Максимальна магнітуда землетрусів у цій сейсмоактивній зоні досягала 7,6. Починаючи з 1107 року до сьогодні в зоні Вранча трапилися 90 землетрусів з магнітудою 7-8.

Південно-західна частина України, що підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, потенційно може бути віднесена від 6 до 7-бальної зони по інтенсивності. Потенційно сейсмічно небезпечною територією можна вважати Буковину, де в 1950–1976 рр. було зафіксовано чотири землетруси магнітудою 5-6. Більша частина України перебуває в 4-6 бальній ділянці інтенсивності землетрусу цієї зони.

Напередодні землетрус магнітудою 5,3 стався в Ірані, а 6 та 7 лютого два потужні землетруси сталися у Туреччині та Сирії, забравши десятки тисяч життів.