Українські дрони-«провокатори» зводитимуть з розуму ворожі ППО

Наші фахівці розробили дешевий БПЛА, який змусить ворога витрачати на нього ракети ціною у сотні тисяч доларів.

facebook.com/UkrSpecAero

Цю війну майже від самого початку регулярно називають війною дронів. І це не дивно, бо БПЛА за рівнем ефективності вже міцно зайняли місце в лінійках озброєнь обох воюючих сторін. І ми вдячні іноземним партнерам, які регулярно постачають нам дрони. Але і наші фахівці створюють та виробляють цікаві БПЛА.

Один із останніх прикладів - розробка центру SpecAero: безпілотний комплекс «Провокатор – Ш» - така собі приманка для ворожих систем ППО, що провокує ці системи видати себе.

Детальніше про пристрій KP.UA розповів комерційний директор SpecAero Єгор Шишенок.

- БПЛА «Провокатор-Ш» - це особливий тип дрона, він не розвідує, не завдає ударів, але ж ворог про це не знає. Відрізнити його від більшості невеликих  розвідувальних БПЛА неможливо  жодними засобами ППО. Більш того, грамотно розмістивши на крилах  «Провокатор-Ш» відбивні металеві елементи та псевдопередавачі, можна  імітувати роботу великих дронів, аж до «Байрактара», - пояснює Єгор Шишенок. - Не дуже досвідчені бойові розрахунки ППО ворога легко будуть введені в оману і відкриють вогонь по провокатору. Це і є головна мета нашого БПЛА. Витрачаючи дуже дорогі ракети, ціною у сотні тисяч доларів, на знищення ультрабюджетного апарату, вартість якого менше ціни нового iPhone, ворог себе обеззброює. І вже не зможе знищити справжні, дорогі розвідувальні БПЛА української армії.

Як пояснює наш співрозмовник, ідея такого апарату не нова – подібна техніка використовувалася усіма розвинутими країнами ще з часів Другої світової війни. Українська армія теж використовує цілі-пастки у боротьбі з ворогом. Але зазвичай це дорогий витратний матеріал, що в десятки разів дорожчий за нову розробку. Але які ще переваги, окрім вартості, має використання цього БПЛА?

Кожен з трьох монопланів, які входять в комплекс, може пролетіти до 210 кілометрів, при цьому змінюючи траєкторію і висоту. Максимальна висота польоту до 3 кілометрів. Розмах крила – 1 метр. На основному маршруті апарати не керуються – вони летять в один кінець, по запрограмованій траєкторії. Коли закінчується заряд акумулятора, БПЛА падає та розбивається.

«Провокатор-Ш» є здешевленою версією розвідувального БПЛА-комплексу SpecAero Х2 «Шукач». Тому розроблений він був доволі швидко.

- Його розробка не зайняла  багато часу. Льотні характеристики  апарат повністю перейняв від  свого більш "нафаршированого  брата", - пояснює Єгор Шишенок.

Функції "Провокатора"

БПЛА SpecAero X2 «Провокатор-Ш» застосовується для:

Ціна питання

- Вартість комплексу, що включає три літальних апарати, наземну станцію та пакет навчання для операторів, становить 4800 доларів. Також, за бажанням, клієнт може  замовити послугу «чужий пуск» - в такому випадку він не проходить навчання і навіть не забирає комплекс, він сплачує його вартість, отримує  в Генеральному штабі дозвіл на пуск БПЛА в заданому напрямку і в конкретну дату, а всю роботу по запуску здійснюють спеціалісти нашого центру, - говорить Єгор Шишенок.