Посольство України відкрило дві гарячі лінії через землетрус у Туреччині

МЗС перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих.

REUTERS

Посольство України перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих від землетрусу в Туреччині. Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Посольство України в Туреччині взаємодіє із турецькою владою, перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих. Для допомоги українцям в Туреччині на базі посольства відкрито дві гарячі лінії: +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93. Родичі в Україні можуть також звертатися на гарячу лінію МЗС: +380 44 238 15 88, - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Посольство України в Турецькій Республіці повідомило, що в країні складні умови на автошляхах, перебої зі зв’язком та енергопостачанням на південному сході й обмеження роботи аеропортів.

- Просимо вас бути пильними та обережними при плануванні своїх пересувань по території Турецької Республіки та під час перебування у місцях сильної сейсмічної дії, - йдеться у заяві.

Президент України Володимир Зеленський висловив свої співчуття президенту Турції Реджепу Тайїпу Ердогану та жителям країни. Він заявив про готовність надати допомогу для подолання наслідків.

- Висловлюю щирі співчуття президенту Ердогану, народу й родинам загиблих через землетрус на південному сході Туреччини. Бажаю швидкого одужання всім постраждалим. У цей складний час ми будемо поруч із народом Туреччини. Готові надати необхідну допомогу для подолання наслідків катастрофи, - повідомив він у твітері.

Зранку 6 лютого на південному сході Туреччини у Газіантепі та Кахраманмараші стався землетрус магнітудою 7,4 бала. Число жертв землетрусу в Туреччині досягло 284 осіб, понад 2,3 тисячі людей отримали поранення, повідомило агентство "Анадолу". Землетрус відчули в Сирії, Лівані, Іраку та на Кіпрі. У сирійських провінціях Ідліб, Алеппо, Хама, Латакія і Ракка загинуло щонайменше сто людей.