Удар по Краматорську: що відомо про загиблих та постраждалих

Жертвами чергового російського удару стали чотири людини. Ще 8  - у лікарнях.

facebook.com/KramatorskPost

Першими на місці обстрілу в Краматорську 1 лютого, жертвами якого  стали чотири людини, були місцеві жителі та волонтери. Вони розгрібали завали, попри комендантську годину, та в перші хвилини змогли врятувати 7 людей, повідомляє місцеве видання. Kramatorskpost.

Обстріл стався близько десятої вечора. Небо спалахнуло загравою, а потім почалася пожежа. За десять хвилин у телеграм-чатах з'явилися повідомлення, що внаслідок обстрілу знесло один чи два під'їзди по Марата, 13, і під завалами кричать люди.

На місце події прибігли мешканці навколишніх будинків, волонтери, почали розбирати завали. Люди у телеграм-чатах організувалися і приїхали допомагати рятувальникам попри комендантську годину.

- Жахлива ніч. У перші хвилини змогли врятувати 7 людей із зруйнованої палаючої будівлі, пізніше приїхали ДСНС, військові і з ними вже почали розбір уламків, де знаходився затиснутий завалами Костянтин. Але близько 24:00 сталося жахливе: обвал. Після чого ми перестали чути голос. До 4 ранку ми знайшли Костянтина, але, на жаль, вже мертвого та о 6-й його дістали, - пише про події ночі волонтер Богдан Зуяков.

Серед тих, хто серед перших прибув на місце подій - фотограф Ілля Андреєв.  Він розповідає, що люди, які прийшли розбирати завали, передавали уламки будинку одне одному, час від часу зупинялися, оголошували тишу і кричали у завали. Потім продовжували працювати.

- Я заліз у завали з боку магазину (26-й гастроном), почав з телефоном оглядати руїни у пошуках людей. Так поступово дійшов до рятувальників. Попросив в них ліхтарик, та ще раз оголосити тишу - бо я можу покричати в завали зсередини. Зробили тишу. Нікого не знайшли, - розповідає Ілля. - Посеред ночі оголосили ще одну повітряну тривогу - на цей час всі роботи зупинилися. Після тривоги розбирати завали в основному залишилися рятувальники і поліція - це вже було близько половини четвертої ранку. 

Близько 23:30 з'явилася перша інформація про наслідки обстрілу: очільник Донеччини Павло Кириленко повідомив про двох загиблих і сімох поранених. Близько першої ночі поліція повідомила вже про трьох загиблих і 20 поранених. А потім стало відомо, що одного чоловіка вдалося реанімувати.

Це - 21-річний Дмитро Мєшков. Він був сам вдома, коли прилетіла російська ракета. Дмитра дістали з-під завалів, реанімували, після чого відвезли на операцію до Дніпра - зараз за життя хлопця борються лікарі, йому потрібна серйозна допомога - ось реквізити 4149 4999 9525 6714 (Максим Мєшков - батько).

Ще один важко поранений внаслідок обстрілу - Володимир Зінов'єв. У нього множинні переломи, сильна крововтрата, роздроблений таз. Лікарям вдалося зупинити кровотечу, вони продовжують боротися за його життя, для подальшого лікування його будуть транспортувати в Дніпро.

Дружина Володимира Яна з трьома доньками перебувають у Нідерландах. У липні подружжя втратило старшого сина - він загинув на фронті. Зараз Яна терміново повертається до України, щоб доглядати за чоловіком. Картка, щоб підтримати родину - 4731219119440232 (Яна Зінов'єва).

Також важкі поранення отримали двоє людей, а загалом до лікарень відправили вісім постраждалих. Ще 13 людей звернулися за медичною допомогою.

Також стало відомо, що загиблі - це директорка 24-ї школи Ганна Бородавкіна та її чоловік, а також 61-річна жінка. Вночі з-під руїн, ймовірно, дістали доньку загиблої пенсіонерки. 

- Повідомлення про загибель Ганни Валеріївни глибоким болем обізвалось у серцях тих, хто її знав. До останньої хвилини ми молилися та вірили у те, що в момент влучення ворожої ракети у багатоквартирний будинок їй вдалося вціліти. 21 березня 2023 року Ганні Валеріївні мало виповнитися 48 років, але 1 лютого на 47-му році життя обірвали загарбники, - повідомило управління освіти.

Загалом від ракетного удару 1 лютого пошкодження отримали 15 багатоповерхівок - у них повилітали вікна, а в деяких і двері. Чотириповерхівка, під завалами якої опинилися люди, зруйнована вщент. За даними поліції і прокуратури, росіяни випустили по житлових будинках ракету "Іскандер-К". Правоохоронці відкрили кримінальну справу за порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).