ДБР затримало підприємців, яки продавали військовим яйця по 17 гривень

До злочинної групи входять пʼять осіб: представники підприємств-постачальників та військові однієї з частин ЗСУ.

dbr.gov.ua

ДБР заявило, що затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень. Державне бюро розслідувань повідомило 2 лютого, що у ході спільної спецоперації зі Службою безпеки України викрило та затримало злочинну групу, яка привласнювала кошти, виділені на харчування військовослужбовців Збройних сил України.

- Одним з таких епізодів є діяльність фірм, які серед іншого постачали яйця за завищеними цінами для Міноборони. Вигадували махінатори й інші схеми – до фінансово-господарських документів вносились неправдиві дані щодо отримання військовою частиною продуктів на свій склад, коли насправді нічого не поставлялося. Потім «віртуальні» продукти списували – начебто їх спожили солдати, - йдеться на сайті ДБР.

Зловмисники думали, що не залишають жодних слідів злочину, оскільки документально перевірити спожиті продукти дуже важко. На думку злодіїв, тут найпростіше сховати кінці в воду – продукти можна списати, «з’їсти на папері» тощо, заявили у ДБР.

За даними ДБР, до злочинної групи входили пʼять осіб: представники підприємств-постачальників та військові, які відповідають за забезпечення однієї з військових частин ЗСУ. Також затримано військовослужбовця, який вів «чорну бухгалтерію».

- Сума встановлених збитків державі від діяльності цієї групи на цей час сягає понад 4,6 млн грн. «Зекономлені» кошти, які перераховувало Міністерство оборони України на рахунки суб’єкта господарювання, учасники схеми ділили між собою, - заявило бюро.

У ході проведених обшуків вилучено чорнову бухгалтерію, записи, незаконну зброю, боєприпаси, вибухові пристрої, понад 1 млн грн готівкою. Затриманим готуються повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 12 років.

Офіс Генпрокурора повідомив, що до складу злочинної групи входило керівництво та службові особи однієї з військових частин. За даними слідства, п’ять службовців військової частини підробляли фінансово-господарські документи про отримання продуктів на склад. Різницю вартості ділили серед учасників злочинної групи.

Довідка

21 січня видання "Дзеркало тижня" повідомило, що ціни на продукти для військових у контракті Міністерства оборони на 2023 рік перевищують роздрібні у два-три рази. 23 сiчня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що “яйця по 17 за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує. На своїй сторінці у фейсбуці він пояснив, що відомство купує не окремі продукти, а комплексну послугу із забезпечення харчування. 24 січня заступник Резнікова В’ячеслав Шаповалов вирішив звільнитися на тлі скандалу із закупівлями в Міноборони. 1 лютого Шаповалову вручили підозру.