ПАРЄ прийняла шосту резолюцію щодо трибуналу для Росії - має бути в Гаазі

“За” проголосували 100 представників парламентів, жодного голосу “проти”.

facebook.com/yevheniya.khudzik

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла шосту резолюцію щодо створення міжнародного трибуналу для Росії. Перед голосуванням нардеп Олексій Гончаренко увімкнув у залі ПАРЄ звук сигналу повітряної тривоги. 

Народний депутат Євгенія Кравчук зазначила, що “за” проголосували 100 представників парламентів держав-членів ПАРЄ, жодного голосу “проти”. Участь у дебатах взяла голова Центру громадянських свобод, лауреат Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук. Підготовка звіту до резолюції супроводжувалась робочими відрядженнями представників Комітету з правових питань до України, зокрема до Київщини.

- Асамблея вкотре поновила свій заклик до створення Спеціального міжнародного трибуналу для засудження російського політичного керівництва за злочин агресії проти України. А також конкретизувала, що трибунал має бути розміщений у Гаазі...Сподіваємося, що на 4-му саміті глав держав і урядів Ради Європи, який відбудеться у травні 2023 року в Рейк‘явіку, зможемо перейти від слів до справ в цьому питанні, - підкреслила нардеп.

Керівник постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева пояснила, що резолюція закріпила те, що Міжнародний кримінальний суд не може розглядати цю справу. МКС на даний момент не має юрисдикції, враховуючи те, що Росія, Білорусь та Україна не є сторонами статуту МКС і що Рада безпеки ООН не передавала ситуацію до суду. Але трибунал має бути розміщений у Гаазі - з метою забезпечення взаємодоповнюваності та співпраці з МКС та іншими міжнародними судами та установами.

- До створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України Асамблея закликає держави-члени та Раду Європи підтримати й надати конкретну експертну і технічну допомогу процесу створення Тимчасової міжнародної прокуратури для розслідування злочину агресії, - розповіла Мезенцева.

13 жовтня 2022 року ПАРЄ визнала російський режим терористичним. 15 березня Росія залишила Раду Європи, звідки її й так збиралися вигнати.