Дев’ятикласник, автор генератора на енергії дощу: Можна заряджати телефон або планшет

Підліток зібрав пристрій з підручних матеріалів, здатний генерувати електроенергію дощу.

suspilne.media

Житомирський дев’ятикласник Артур Печенюк розробив власну електричну установку, яка може виробляти електрику під час дощу. Вихованець ліцею №30 міста Житомир, окрім навчання в школі, встигає ще й займатись у гуртку «Основи науково-дослідницької діяльності», саме там і одержав такі знання, які хлопець тепер використовує на практиці.

Задумався над тим, як використати енергію дощу з користю

Його електрична установка – це, по суті, електрогенератор, який працює на енергії дощу. Юний винахідник розповів нам, як здогадався створити свій винахід.

- Коли у нашій країні розпочалися воєнні дії, я був на той момент у селі. Мені хотілось щось зробити, бо було дуже сумно від усього, що відбувається. І десь протягом місяця у нас безперервно йшов дощ, і мені стало цікаво, чи можна якось використати енергію дощу. Адже скільки часу вже йде дощ, а ця енергія просто втрачається. І я почав думати, як можна втілити у реальність цю ідею. Я поспілкувався з Анатолієм Григоровичем Шубіним (керівником гуртка, де займається хлопчик. – Авт.). І він сказав, що можна спробувати створити певний прилад, - каже Артур Печенюк.

Артур взяв синхронний двигун, закріпив у середині установку, приєднав до неї спеціальні лопасті. І коли лопасті крутяться – виробляється електроенергія.

- Коли йде дощ, вода стікає по ринві, в цей час йде на ринву великий напір води. І цього цілком достатньо, щоб накрутити доволі гарні значення з електроенергії, - пояснює школяр-винахідник.

Пристрій можна модернізувати

Все робилось поступово, проєкт розроблявся з появою все нових і нових ідей. Матеріали в ньому застосовані прості – двигун від старої автівки дідуся, фанера, пляшка пластикова на 3 літри і пластикова трубка.

- За його допомогою я вже заряджав телефон і планшет. Винахід можна і модифікувати. Я б сказав, що це взагалі не складно, адже його зроблено з підручних матеріалів. В моєму селі немає таких магазинів, щоб купити потрібні деталі. Тому все було зроблено з того, що вже в мене було. А замінити і покращити можна навіть і цей двигун. Він взятий зі старої «Волги» 80-х років. Якщо поставити новий невеликих розмірів, який можна замовити у будь-якому інтернет-магазині, або, наприклад, якщо збільшити висоту падіння води на лопасті двигуна, то також можна буде значно покращити вихідну енергію, - каже Артур Печенюк.

Але фізико-математичних розрахунків, як може покращити показники інший двигун, школяр не проводив. Тому сказати, наскільки сильним буде покращення конструкції, важко, це треба дізнаватись дослідним шляхом.

Артур Печенюк займається у гуртку «Юний винахідник» під керівництвом Анатолія Шубіна вже два с половиною роки. І це перший у його житті власний винахід. Раніше Артур займався різними дослідженнями. Об’єктом його робіт були двигун Стірлінга і вплив електромагнітного поля на ріст і розвиток рослин.

А от зі своїм майбутнім Артур поки ще не визначився – не знає, до якого навчального закладу захоче поступати і яку професію обере після закінчення ліцею.