Пасажири круїзного судна Fridtjon Nansen передали українським полярникам стіс листів зі словами підтримки. Про це 26 січня розповів Національний антарктичний науковий центр.
- Нещодавно пасажири круїзного судна Fridtjon Nansen передали українським полярникам цілий стіс рукописних листів зі словами підтримки. Також наші зимівники отримали смачні подарунки - свіжі фрукти та овочі, більшість яких закінчилася на станції ще кілька місяців тому, - йдеться у фейсбуці центру.
Науковці нагадали, що в Антарктиці зараз літо. Після періоду суворих ковідних обмежень тут поступово відновлюється туризм. Цього сезону в районі Аргентинських островів знову багато відвідувачів на великих круїзних лайнерах або невеликих яхтах. Серед головних туристичних принад - українська станція «Академік Вернадський» та розміщена на сусідньому острові Вінтер хатинка-музей «Ворді Хаус», що є зразком ранньої британської наукової бази. Однак доступ до всіх діючих антарктичних станції ще обмежений: відвідування можливе лише для невеликих груп туристів з яхт за рішенням керівника експедиції. Водночас «Ворді Хаус» як музей можуть відвідувати пасажири великих суден. Полярники надають їм ключі від бази, а туристи натомість лишають “усілякі цікавинки”.
- В доковідні часи станцію «Академік Вернадський» відвідувало до 4 тис. туристів за сезон. Їх приваблювала як відома гостинність українців, так і можливість відвідати бар «Фарадей», який належить до топ-10 найекзотичніших пабів світу, - розповіли в центрі.
Деякі зі слів підтримки від пасажирів Fridtjon Nansen:
«Дякую за вашу силу і ваш супротив. Моя дружина Олеся, яка сама з Білорусі, та мої німецькі друзі намагаються всіляко допомогти вашій країні» (з Берліну);
«Вітання з Вашингтону!... Ваша сила є джерелом натхнення для всіх нас. Сполучені Штати Америки вас підтримують»;
«Шекспір писав: "Ви не маєте боятися", Черчілль писав: "Ми ніколи не здамося". Обидві ці фрази – це про вас. Я впевнений, що ви переможете, адже ви воюєте не лише за свою країну, але за всю Європу і Північну Америку» (з Нідерландів);
«Дякую за вашу роботу, підтримуємо вас здалека. Віва Україна!»;