В Офісі президента пояснили, чому ленд-ліз ще не запрацював

Єрмак заявив, що Україна поки що не потребує постачання зброї за програмою ленд-лізу.

president.gov.ua

Механізм ленд-лізу запрацює тоді, коли Україна зрозуміє, що його використання є виправданим. Голова Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв'ю Forbes-Україна пояснив, що ленд-ліз не передбачає безоплатного надання зброї. 

- Він є і він обовʼязково запрацює, але ленд-ліз – не безплатна допомога. Сьогодні все, що отримуємо, ми отримуємо як допомогу. Треба ще не забувати про економіку. Сьогодні одинадцятий місяць війни, але економіка працює, держава сплачує пенсії та заробітні плати. Масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі нас не зупинили. Усе ремонтується та відновлюється. Скажу відверто, що у світі дуже мало країн, які б протримались у такій війні одинадцять місяців. Це ще одна ознака нашої сили, чому в нас вірять, чому в нас інвестують сьогодні й бачать в нас лідера регіону в майбутньому. Як тільки-но ми будемо розуміти, що він нам потрібен, це є виправдано, він запрацює. Немає жодних запобіжників і жодних перепон для того, щоб його використовувати, - сказав голова Офісу президента.

Андрій Єрмак не вважає, що західні партнери навмисне уповільнюють надання допомоги Україні, щоб уникнути ядерної війни.

- Я б не говорив, що є хтось, хто свідомо робить так, щоб це повільно відбувалось. Але політика – дуже прагматична річ. Спочатку дивилися, як ми будемо воювати, і коли побачили, що ми не здамося й можемо перемагати, в нас повірили, почали надавати зброю. Коли побачили, що це не просто оборона, а ми почали звільняти нашу землю, то почали давати більше і потужнішу. Чим ближче ми будемо до перемоги, тим більше отримуватимемо допомоги, - певен Єрмак. 

Американський сенат відродив програму часів Другої світової війни і 6 квітня схвалив законопроєкт, який дозволить постачати Україні озброєння за програмою ленд-лізу. Документ дозволяє Україні оминати бюрократичні перешкоди, що пришвидшить доставку зброї.