У МОЗ розповіли про небезпеку грипу та ГРВІ в цьому сезоні

Через карантинні обмеження українці стикалися з ними набагато рідше, і зараз організм сприймає їх як нову інфекцію. 

facebook.com/i.kuzin.moz

Міністерство охорони здоров’я фіксує зростання захворюваності на грип та ГРВІ в Україні. Про це головний санітарний лікар Ігор Кузін розповів в інтерв’ю УНІАН.

- На перший погляд, це не є чимось нетиповим під час осінньо-зимового періоду. Проте такого ми не спостерігали торік через те, що в країні були застосовані жорсткі карантинні обмеження, - сказав заступник міністра охорони здоров’я.

Зараз карантинні обмеження призупинені, тому МОЗ одночасно фіксує масовану циркуляцію як вірусу грипу, так і інших ГРВІ. Паралельно міністерство продовжує фіксувати достатньо високі рівні захворюваності на COVID-19. Рівень госпіталізацій людей із цими захворюваннями зараз досить високий.

Кузін зазначив, що зараз насамперед небезпечно хворіти на ті захворювання, які потребують госпіталізації. Основними інфекційними хворобами, які призводять до госпіталізації, на сьогодні залишаються дві - грип та COVID-19.

- Попри те, що нам вдалося планово організувати резервну систему живлення лікарень ще за часів ковідного карантину, у разі масових госпіталізацій є ризик, що лікарні не зможуть забезпечувати належний рівень догляду за всіма хворими. Саме тому завдання кожного українця зараз – зробити все, щоб не хворіти та не потрапити у лікарню, - заявив головний санітарний лікар.

Ігор Кузін нагадав, що велика частка населення країни зараз не має повноцінного захисту від COVID-19. Люди отримали лише або базовий курс щеплення, або один бустер. Теж саме стосується грипу. 

Кузін розповів, що впродовж 2020-2021 років через карантинні обмеження українці стикалися з грипом та ГРВІ набагато рідше. Тому, коли зараз людина хворіє на грип, то організм сприймає збудник як нову інфекцію. Саме тому зараз грип у багатьох випадках протікає важче та з ускладненнями. 

Також Ігор Кузін порадив використовувати загальні правила, які застосовувалися під час коронавірусної пандемії: мити руки, уникати великих скупчень людей, кашляти й чхати у носовичок, серветку чи згин ліктя, дотримуватися фізичної дистанції та використовувати захисну маску, якщо людина почувається нездоровою але їй необхідно бути у місцях скупчення. Ці базові рекомендації будуть однаково ефективні як проти коронавірусу, так і проти грипу та ГРВІ, запевнив він.

16 січня у МОЗ повідомили, що в Україні немає випадків зараження новим штамом коронавірусу "Кракен".