Генштаб: Потенційна загроза наступу з Білорусі буде зберігатися протягом року

Через навчання та активність російської авіації також зростає загроза ракетних та дронових ударів з Білорусі.

facebook.com/UkraineMediaCenter

Потенційна загроза наступу Росії з території Білорусі буде зберігатися протягом всього року. Про це заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов повідомив під час брифінгу, передає РБК-Україна.

Він повідомив, що на території Білорусі заплановано проведення спільного навчання РФ та Білорусі під назвою "Щит союза - 2023". Замість навчання "Центр-2023" заплановано провести маневри ЗС Росії та Білорусі "Запад-2023". Особливістю даних навчань є те, що в обох випадках на території Білорусі буде розгорнуто російське угруповання військ, яке може бути використане для наступальних дій.

- Виходячи з зазначеного, протягом наступного року потенційна загроза наступу ЗС РФ з території Білорусі буде зберігатися. На даний час заходів з формування противником ударного угруповання для відновлення наступальних дій з території Білорусі не спостерігається, - сказав Громов.

Через активність російської авіації на території РБ зростає загроза завдання ракетних та дронових ударів з Білорусі. Олексій Громов нагадав, що минулого тижня на білоруський аеродром "Мачулищи" було перебазовано не менше 10 вертольотів типу Мі-8 та Мі-24.

- Також очікується перебазування літаків оперативно-тактичної авіації на білоруські аеродроми. Не виключаються польоти в повітряному просторі Білорусі дальньої авіації країни-агресора. З урахуванням зазначеного зростає загроза завдання ракетно-авіаційних ударів, застосування дронів-камікадзе по території нашої держави з повітряного простору Білорусі, - попередив представник Генштабу ЗСУ.

11 сiчня Володимир Зеленський у Львові провів координаційну нараду щодо оперативної обстановки на кордоні з Республікою Білорусь. Главі держави доповіли про стан та укріплення фортифікаційних споруд, а також про матеріальне забезпечення прикордонників і військовослужбовців у регіонах, які межують із Білоруссю.