Українські полярники показали снігові окопи поблизу "Вернадського"

Дослідники пояснили, навіщо їм потрібен рів на Антарктиді.

facebook.com/AntarcticCenter

Полярники на станції "Академік Вернадський" викопали глибокі снігові окопи завглибшки чотири метри. Наші дослідники зробили традиційно траншею, яка з'єднує з другим причалом Джеті. Відео опублікувала прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

- Перший – основний причал називають "Сліп". Біля нього зберігаються човни та встановлений потужний кран, яким, власне, човни піднімають на берег. Цю стоянку використовують більшість часу (поки що дозволяє льодова ситуація), і прохід до неї підтримується завжди. А от "Джеті" знаходиться десь за 40 метрів від станції, і ним користуються здебільшого влітку та восени, коли зростає кількість виходів на човнах, - пояснили у Центрі.

Як зазначено у повідомленні, "Джеті" зручний тим, що захищений від хвиль - біля нього можна припаркувати човни різних типів і залишити на якийсь час, а не виймати щоразу з води.

- Але за зиму та весну шлях до другого причалу міцно засипає снігом. Тож, як тільки на наш острів приходить літо, кожна експедиція копає прохід до "Джеті". Зазвичай до цього залучено всіх учасників та учасників команди, - підкреслили полярники.

Через рекордні снігопади цього року нашим полярникам довелося докласти чималих зусиль до копання тунелю. В результаті окоп вийшов завглибшки 4 метри.