Збираючись на зимову рибалку, потрібно знати, яке обладнання краще взяти. Найефективніші зимові приманки Рибалка-Експерт, не дадуть вам прийти додому без улову. Для хорошого лову дуже важливо вибрати уловисті снасті, а не набір непотрібних пристроїв. Отже, необхідно уважно вивчити різноманітність приманок та вибрати справді робітники.
Блешня
Це універсальна приманка, яка використовується для лову як мирних риб, так і хижаків, таких як окунь. Це основний вид, який користується популярністю серед любителів зимової риболовлі. Конструкція їх дуже проста: у шматок металу впаюють гачок (одинарний, подвійний чи потрійний).
У великій різноманітності блешні, необхідно зупинити свій погляд на більш ефективних:
- бокоплав - є імітацією личинки бокоплаву, який може зацікавити окуня;
- чортик – часто має три гачки і використовується в безмотильному лові;
- німфа - при падінні, відкланяється убік, добре грає і приваблює цим рибу;
- уралка - класична блешня у вигляді вигнутої краплі, яка навіть новачкові принесе гарний улов;
- гвоздик - трійник, закріплений на ланцюжку, дасть улов вже на першій хвилині риболовлі;
- мураха - імітуючи комаху, добре приваблює таку рибу як плотва.
Це основний набір, який має бути в арсеналі будь-якого любителя зимової риболовлі. Форму приманки необхідно підбирати під рибу, яку йдете. Суворих обмежень немає, але досвідчені рибалки рекомендують використовувати в похмуру погоду блискучі блешні, а за ясної – темні.
Для риболовлі протягом необхідно додатково використовувати стопор і грузик. А для збільшення улову, можна використовувати мотиля.
Блешні
Виготовляють цей вид приманок із міді чи латуні, яка не боїться корозій. Має плоску, вигнуту конструкцію з великою кількістю отворів для гачків.
Поділяють блешні за видами риб, на яких вони розраховані:
- блешня на окуня – оснащується одинарним гачком;
- блешня на щуку - відрізняється від попередньої розміром і гачком, також її оснащують червоною ниткою, що імітує мотиля;
- блешня на судака – з одинарними чи потрійними гачками, виготовляється з латунних смужок чи трубок.
Існує варіант лову з підблиском, в цій композиції блешню кріплять без гачків, а під нею розміщують блешню з мотилем.
Балансири
Ці пристрої схожі на невеликих рибок і у воді, роблячи широку вісімку, добре залучають таку рибу, як щука або судак. Балансири ще називають горизонтальними блешнями, їх кріплять до волосіні на кільце у верхній частині тіла, під яким має бути потрійний гачок.
Приманки, які розраховані на окуня – невеликі розміри (до 5 см). Вони мають бічні крильця та яскраве забарвлення. Пластини, забезпечуючи гарне ширяння у воді, імітують хвостики рибок, що привертає увагу хижака.
Балансири для щуки та судака більші. Кожен із них оснащений гачками, не тільки спереду та ззаду, а ще й знизу. Для лову на великих глибинах необхідно прикріплювати фосфорну крапельку, для залучення риб. На більшості таких приманок вказано допустиму глибину, на якій вона буде максимально ефективною.
Якщо ви будете мати у своїй валізці набір подібних помічників, то зимова риболовля принесе вам неймовірне задоволення. Необхідно лише визначитися з місцем, пробити лунку та опустити снасть.
У багатстві зимових приманок неможливо знайти ту ідеальну, яка підійде на всі випадки життя. Для кожного необхідно мати свій слушний варіант, і тоді успішний улов гарантований.