Ірина Мудра: Пропонуємо три головних джерела компенсації завданих Росією збитків

Заступник міністра юстиції розповіла про джерела наповнення майбутнього Компенсаційного фонду, з якого будуть покриватись завдані російською військовою агресією збитки.

facebook.com/iryna.mudra.7

Україна напрацьовує концепт Компенсаційного фонду, з якого буде відбуватись покриття завданих російською агресією збитків фізичним та юридичним особам, а також державі Україна. І станом на сьогодні пропонується п’ять джерел наповнення Фонду. Про це в інтерв’ю kp.ua розповіла заступник міністра юстиції України Ірина Мудра. 

«Ми наполягаємо на тому, щоб цей фонд наповнювався у першу чергу активами та грошима Росії, які зберігаються в юрисдикціях інших країн, зокрема країн "великої сімки". Але поки що немає готовності партнерів з G-7 конфіскувати російські золотовалютні резерви і передавати до цього фонду. Дискутуємо щодо можливого юридичного рішення, яке б влаштовувало наших партнерів», - сказала Ірина Мудра. Друге джерело, за її словами, - добровільні внески держав, які підпишуть міжнародний договір про Міжнародний реєстр збитків та створення компенсаційної комісії.

«Третє джерело – відсоток від продажу Росією нафти, газу тощо іншим країнам. Але на це потрібна згода Росії», - додала заступник міністра юстиції.

Також, як уточнила Ірина Мудра, обговорюється ще четверте джерело наповнення такого фонду - конфіскація приватних активів приватних осіб-росіян. П’ятий варіант отримання коштів - донейти різних міжнародних фінансових організацій.

На компенсацію збитків, завданих російською військовою агресією на території України, претендуватимуть всі, хто заявить про свої збитки до Міжнародного реєстру збитків. Це буде цифровий реєстр, створений на підставі міжнародного договору. Його адміністрування буде в європейській юрисдикції.

3 січня під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що завдані економіці України збитки від агресії Росії перевищують $700 млрд.