Повітряна та ракетна кампанія Росії проти України не принесе Кремлю бажаного інформаційного ефекту серед російських націоналістів. Про це йде мова у свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).
В той же час, вважають експерти, нищівний удар українських HIMARS по російській базі в Макіївці Донецької області викликав значну критику російського військового керівництва в російському інформаційному просторі. Аналітики наголосили, що Міноборони РФ хоч і визнало втрати, але намагається перекласти відповідальність за них на так звану «ДНР». Ті в свою чергу заявляють, що в усьому винні солдати, які користувалися телефонами й тим самим дали змогу ЗСУ простежити сигнали та чітко визначити координати для атаки.
За даними управління стратегічних комунікацій ЗСУ, в результаті удару загинули 400 мобілізованих, ще 300 отримали поранення. На геолокаційних кадрах, опублікованих 1 січня, також показано наслідки страйку в професійно-технічному училищі № 19, менш ніж за 13 км на схід від лінії фронту. Міноборони РФ визнало удар, стверджуючи, що чотири з шести ракет убили 63 російських військовослужбовця.
- Однак розпливчасте визнання російським МО удару викликало критику військового командування РФ, - наголошують аналітики. Вони додали, що мілблогери, пов'язані з ПВК "Вагнер", звинуватили російське військове командування у тому, що ті тримали кілька сотень солдат в одному місці. Мілблогери також назвали "брехнею" пояснення "ДНР" щодо використання мобільних телефонів.
В Інституті вивчення війни додають, що подібні військові невдачі дедалі більше будуть ускладнювати зусилля Путіна заспокоїти провоєнну спільноту та зберегти домінуючий наратив у внутрішньому інформаційному просторі.
Раніше Генштаб ЗСУ заявив, що українські військові 31 грудня 2022 року атакували район зосередження росіян у Макіївці. За попередніми даними, втрати ворога становлять до 500 людей.
3 січня Генштаб також повідомив про втрату великої кількості росіян у районі Чулаківки Херсонської області – втрати РФ пораненими та вбитими також становлять до 500 осіб.