Війна не лише змінила всіх нас, але й сильно впливає на рішення, які ми тепер приймаємо. Те, на що колись не вистачало часу, сил чи що з якихось причин відкладалося у довгий ящик, стало надважливим. А те, що здавалося сенсом життя, сьогодні вже не має колишньої цінності. Олена Кравець, приміром, дуже давно мріяла про власний проєкт і таки наважилася запустити своє ток-шоу. Сергій Притула, навпаки, говорить, що розважальні шоу більше вести не готовий.
Оглядач KP.UA зібрала новини від зірок, з якими ми входимо у 2023-й.
Притула більше не бачить себе на розважальному ТБ
Сергій Притула прийняв рішення не повертатися на розважальне телебачення і відчуває цей етап свого життя повністю пройденим.
– Я не сумую за тим, що залишилося за спиною. Я дякую за цей етап мого життя. І якщо ще в попередніх інтерв’ю на запитання «чи повернетеся ви на телебачення» я казав: «Давайте почекаємо, доки закінчиться війна, і я прийму рішення». То сьогодні, спираючись на деякі речі, які відбулися за останніх кілька тижнів, можу з упевненістю сказати, що повернення до розважального телебачення не буде ніколи, - зізнався Сергій Притула в YouTube-проєкті Маші Єфросиніної «Екзамен. Нова реальність». - Це такий великий довгий етап життя, який я станом на цей момент відчуваю повністю перегорнутим. Я не бачу себе в цій системі координат, яка була моїм природнім середовищем багато років. Я не виключаю якоїсь медійної залученості, відверто кажучи, в майбутньому. Але робота в розважальному сегменті телебачення – це все.
За його словами, сьогодні у нього немає відчуття, що перед камерою він зможе себе повністю опановувати так, як це було раніше.
– Та царина, у якій я працював 17 років, де твоє перебування перед камерою заточене на те, щоб викликати у людини позитивну емоцію, посмішку, сміх, регіт, змусити аплодувати, вигукувати: «От, блін, молодець!» - пояснює Сергій. - А для цього ти повинен мати всередині себе щось, що генерує такий посил. Маєш заходити в кадр на абсолютному позитиві, причому, байдуже, що в цей момент відбувається у твоєму житті. І в мене були дуже прокачані ці скіли. Ніхто ніколи не знав, коли я виходив на знімальний майданчик чи на сцену, з чийого похорону я приїхав чи які в мене клопоти в сімейному житті. Сама знаєш, що таке зйомки таких великих проєктів як «Хто зверху?» чи ще більших. Це 150 людей знімальної групи, 200 акторів масових сцен, 12 годин зйомок… І тут ти раптом можеш вийти і сказати: «Ах, у мене, знаєте, проблеми, я не готовий зараз працювати». Ну це ж ідіотизм чистої води. Станом на сьогоднішній день я відчуваю, що усередині не тьохкає. Немає відчуття, що я перед камерою зможу себе повністю опановувати так, як це було раніше.
Притула зізнається, що зараз максимально щасливий у тому, чим він займається.
- У мене немає ніякої ностальгії, ні переживань, ні сни мені не сняться про зйомки «Хто зверху?», «Файни Юкрайни» чи «Підйому». Я розумію, що те, що зараз робить наш фонд, це дійсно колосальна робота. Це те, чим я буду пишатися на старості, коли в мене запитають, що, окрім дітей, я ще хорошого зробив у цьому житті.
Олексій Суханов повертається з новим ток-шоу
Після закриття каналу «Україна» Олексій Суханов запустив свій авторський проєкт на YouTube «Говорить Суханов», де поки що вийшло два випуски. А тепер став ведучим ток-шоу «Говорить вся країна» на каналі 1+1. Кожний випуск – одна історія із життя героя проєкту.
- Герой приходить до нас, аби поділитися своєю проблемою, а ми допомагаємо зрозуміти, що із будь-яких обставин можна знайти вихід. Найголовніша мета нашої роботи - підставити плече, допомогти людині подивитися на себе збоку. А допомогти можна тільки тому, хто прагне змін, хто не боїться відпрацьовувати свої помилки, визнаючи їх, - каже телеведучий.
У серпні в інтерв’ю kp.ua Суханов розповідав, що закриття каналу, на якому він пропрацював понад 10 років, стало для нього величезним ударом.
- Це був не просто канал, не просто робота, це був сенс мого життя. Протягом багатьох років ми дійсно робили гідну справу. У когось було багато усмішок з приводу формату, мовляв, ви там все вигадуєте, нащо це, але ми справді робили багато чого корисного і важливого для України і для нашого героя зокрема, - розповідав він.
То ж скоро телеведучий знову з’явиться на наших телеекранах.
Катерина Кухар попрощалася зі сценою до весни
У жовтні минулого року прима-балерина Катерина Кухар, яка їздила з благодійними спектаклями по всьому світу з початку повномасштабного вторгнення, заявила, що до весни ми не побачимо її на сцені.
- Останнім часом дуже багато запитань з приводу того, де та у яких виставах мене зараз можна побачити на сцені. Хочу відразу всіх попередити, через війну ми з Олександром Стояновим вимушені були відмовитись від запланованих ще до війни гастролей. Стоянов втратив 120 вистав в Іспанії. А також - гастролі містами Польщі, Чехії, Німеччини… Остання моя вистава була у липні - це була вистава «Жізель», і до весни 2023 року я не планую виходити на сцену. Тому, якщо ви побачите афішу, де рекламується вистава на цю осінь чи зиму, знайте, мене на сцені не буде, - попередила Кухар.
За словами балерини, у її житті часто бувало, коли шахраї продавали квитки на її неіснуючі концерти. То ж Кухар застерегла глядачів бути пильними і не купувати фейкові квитки, поки її гастрольна діяльність на паузі.
Олена Кравець перейшла в «Тихий вечір»
Олена Кравець найближчим часом не буде зніматися у «Вечірньому Кварталі» та «Жіночому Кварталі». По-перше, через постійні стреси у акторки знову загострилася кропив’янка. По-друге, вона завжди мріяла про авторський проєкт, то ж наразі всі свої сили віддає своєму вечірньому ток-шоу «Тихий вечір з Оленою Кравець», яке виходить на каналі «Дом».
- Ми у червні проїхали благодійний тур по містах Європи з іншими артистами. І після нього я вирішила взяти паузу у діяльності «Кварталу». Мені вже треба було серйозно вирішувати питання зі своїм здоров’ям – з кропив’янкою, тому що вона загострилася. Я так розумію, через стреси, - розповіла Олена Кравець в YouTube-проєкті Маші Єфросиніної «Екзамен. Нова реальність». - Багато хто, думаю, теж відчував це під час війни. В якийсь момент я зрозуміла, що злітає з мене все, чим я вже не є. Я не хочу просто проживати життя, коли цінність кожного дня так зросла. Я хочу, щоб кожен день був таким, яким я його хочу бачити. Я просто сиділа і розуміла, що дуже хочу зробити ось це, і ось це, і давно. А ось це - моя мрія. Я дуже хочу бути здоровою. Чому я не можу вилікуватися? Тому що в мене є певні реакції на певні процеси, які відбуваються у моєму житті. Я так реагую і не можу нічого вдіяти. Я працюю над собою, якась внутрішня робота відбувається, але мене тригерить дуже сильно. Тому після туру, коли в мене була певна криза і все пішло по шкірі знову, я зрозуміла, що на якийсь час хочу трохи витримати паузу і не зніматися взагалі ніде. Тому що це мій зовнішній вигляд, я хвилююся через це, і це відповідальність - я знаю, що можуть бути концерти, а я не можу впоратися із собою. І я взяла паузу. Не знаю, на який термін, але поки що так. Мені було дуже приємно, що всі мене зрозуміли. Вони мене знають багато років, і вони бачили, що зі мною відбувається.
Ток-шоу «Тихий вечір з Оленою Кравець» стартувало 3 грудня. У студію до Олени Кравець та її співведучого Юрія Карагодіна на інтерв’ю приходять як зіркові гості, так і звичайні українці, які діляться знаковими історіями зі свого життя.
- Я вже дуже давно мріяла про свій проєкт. І в мене не вистачало то сміливості, то амбіцій, то я розуміла, що не на часі, то було дуже багато роботи у «Кварталі», то ще щось, - продовжує Олена. - Такі знецінення, і на фоні цього теж кропив’янка. Тому що ти сам себе всередині запаковуєш, не проявляєшся так, як ти хочеш. Ти ростеш, дорослішаєш, і тобі хочеться інших смаків, пересісти на інший транспорт. Але завжди було дуже страшно. Ця біда, яка з нами усіма трапилася, показала, що немає часу прикидатися, немає часу жити не своє життя. Я не хочу більше обманювати себе.
У «Квартал» Олена Кравець прийшла в 1998 році.
Дмитро Шуров поставив творчість на стоп
Pianoбой Дмитро Шуров з моменту повномасштабного вторгнення на написав жодної пісні.
- Писати в війну про війну надто прямолінійно для нього. Всі пісні про цю війну дядя Діма (закреслено пророк) написав з 2012 до 2016 року, хто хотів - почув та підготувався, бо жив з розплющеними очима, - ділиться особистими підсумки року дружина музиканта Оля Шурова. - У нас є друзі, які в війну спіймали свою хвилю, відчули себе на своєму місці, піднялись по всіх сходинках. Ми навпаки. Знеструмились, змарніли, постарішали. Надто багато власних ресурсів вкинули в цю боротьбу, від емоційних до фінансових, і поповнити їх поки нема де. Творчість та вся робота на стопі. Виявилось, ми не можемо дозволити собі розвивати зараз проєкт: щоб розвивати та розкручувати пісні, потрібно вливати гроші в рекламу, а ми кожну копійку акумулюємо зараз на перемогу ЗСУ. Тому абсолютно свідомо Pianoбоя немає в інформпросторі.
В інтерв’ю kp.ua Дмитро розповідав, що для музики треба знову відчути опору під ногами.
- Думаю, одразу після нашої перемоги мене може серйозно прорвати. Подивимось. Для цього треба спочатку у кожному куточку країни знову відчути свій ґрунт під ногами, - пояснює музикант. - Писати пісні лише для того, щоб заробляти гроші або щоб мене не забули, у мене ніколи не виходило. У мирні часи я мріяв, щоб люди, виходячи з наших концертів, певний час відчували, що вони будуть жити вічно. Зараз же мені хочеться, щоб ми разом з військовими добре розуміли, за що ми боремось, і були на одній хвилі тут і зараз.
За словами Pianoбоя, у перший місяць війни він ледь не перекваліфікувався у водія гуманітарки, бо не міг навіть подумати, що зможе колись ще займатися музикою. З повної апатії артиста змогли витягнути лише концерти для військових, які він дає у різних куточках країни.