На Прикарпатті через відлигу прокинулися ведмеді

Косолапі заснули наприкінці листопада, а за місяць їх розбудила теплиня.

facebook.com/HalychNP

Ведмеді у Галицькому національному природному парку цього року прокинулися задовго до закінчення звичного терміну своєї зимової сплячки. Лише місяць тому, наприкінці листопада, клишоногі залягли в барлоги дивитися сни, як уже перед Новим роком їх розбудило незвичне, як для грудня, тепло. Про це повідомляють співробітники Галицького національного природного парку на сторінці у фейсбуку.

– Зимовий сон у ведмедів не такий, як, наприклад, у бабаків, які впадають у досить глибокий анабіоз, його можна назвати дрімотою, – зазначає молодша наукова співробітниця парку Мирослава Озарків. - Якщо морози сильні, то вони глибше засинають і довше сплять, а якщо є відлиги, виходять із барлог.

У Центрі реабілітації диких тварин парку через грудневе тепло прокинулося ціле сімейство ведмедів. Ведмідь, що не виспався, достроково покинув барліг перед Новим роком, не особливо активний, але часто - агресивний. Найнебезпечніші – голодні ведмеді-шатуни, які самі прокидаються взимку через брак поживних засобів. Хоча туристам, які шумом розбудили ведмедя, що спить, така зустріч навряд чи сподобається – хто буває добрим, не виспавшись?

Як розповідали kp.ua співробітники Всесвітнього фонду природи WWF України, ведмеді зазвичай намагаються уникати зустрічей із людьми. Найгірше - зустріти в лісі ведмедицю з ведмежатами, також не варто чекати добра, якщо ви застали ведмедя в лісі зненацька або випадково опинилися поряд з його здобиччю.

Під час таких позаурочних прогулянок ведмеді витрачають запаси жиру, які розраховані на зимову сплячку. До речі, у національному парку ведмедики зимують у спеціально створених для них співробітниками парку барлогах – самі сховища у лісі вони не облаштують.

Щоб не розбудити клишоногих, які відрізняються чуйним сном, співробітники парку намагаються біля барлог взимку не шуміти і туристів також близько не підпускають.