Комендантська година та заборона піротехніки: що потрібно пам'ятати про Новий рік

Основні правила безпеки.

REUTERS/Valentyn Ogirenko​

Незважаючи ні на що, свято відбудеться, але війна все ж таки вносить свої корективи. kp.ua нагадує, які обмеження діятимуть по країні в ніч із 31 грудня 2022-го на 1 січня 2023 року.

Нічний режим

Насамперед слід пам'ятати, що комендантська година у новорічну ніч не скасовується. У містах і областях вона може відрізнятися за тривалістю, але вимога одна: виходити на вулицю можна тільки у разі повітряної тривоги, щоб пройти в укриття.

Нагадаємо, у столиці комендантська година з 23.00 до 5.00.

Під час комендантської години також заборонено рух приватних автомобілів та служб таксі. Виїжджати на дороги можуть лише водії, які мають спецперепустку.

Штрафів за порушення комендантської години немає. Але вас має право затримати поліція, навіть якщо при собі маєте паспорт. Знаходиться на вулиці або в громадському місці під час комендантської години можуть лише власники спецперепусток.

Відмовки: «вийшов у гості до друга» чи «хотів подивитися на ялинку» не приймаються. За військового стану нічні гуляки розглядаються як потенційні учасники ДРГ. Кілька годин, проведених у відділенні поліції, не найкраща розвага у новорічну ніч.

Без вогню та вибухів

Під час військового стану суворо заборонено використання піротехніки. Це салюти, феєрверки, петарди, свічки-феєрверки та навіть бенгальські вогні. Тобто все, що створює світловий і шумовий ефект.

За використання піротехніки покарання передбачено, причому діапазон статей та санкцій досить широкий. Вас можуть покарати:

Зазначимо, що штрафи за хуліганство мають альтернативу: громадські чи виправні роботи за Кодексом про адміністративні правопорушення, шестимісячний арешт або до 5 років колонії-поселення за Кримінальним кодексом.

Ялинка та свічки

З відключеннями світла свічки перестали бути для нас атрибутом романтики, але може статися так, що 2023-й доведеться зустрічати разом з ними.

Пожежники нагадують