До десятка перших у цьому сезоні новонароджених пінгвінів знайшли біля української антарктичної станції "Академік Вернадський". Про це 9 грудня повідомив Національний антарктичний науковий центр.
- P.S. поки ми готували цей допис (про перше пінгвінятко. - Авт.), біля станції почався справжній пінгві-бум: малюки стали вилуплюватися з яєць в різних частинах острова (Галіндез. - Авт.), і в цей момент їх там уже до десятка, - розповіли науковці.
Перше пташеня, як і перші яйця, знайшли біологиня Марта Дзиндра та сисадмін Володимир Хомко. Одразу на вигляд визначити стать малечі неможливо.
Моніторинг гнізд пінгвінів на острові Галіндез – це частина щоденної роботи біологів, каже Марта Дзиндра. Найперші яйця пінгвінів знайшли в листопаді на мисі Пінгвін-поінт, а перше пінгвінятко - на сусідньому мисі Піджн-поінт.
- Підійшли до гнізд, затихли – і тут почули зовсім тоненький голосок малечі, а відтак – побачили й горду матусю, - розповіла біологиня.
Українські полярники кажуть, що зовсім скоро біля "Вернадського" будуть сотні пінгвінят. На острові Галіндез найпоширеніший вид - це субантарктичні пінгвіни. Перший місяць їх малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потім дитинчата почнуть об'єднуватися в “ясла”, щоб мама і татусь могли одночасно ходити за крилем в океан. Десь за місяць відбуватиметься процес линьки - сірий пушок пташенят змінюватиметься на звичне чорно-біле пір'я.
Раніше на станції "Академік Вернадський" розвелося два десятки птахів скуа, які полюють на яйця пінгвінів.