Пілот Karaya, відомий знищенням відразу п’яти «шахедів»: Я катапультувався в останній момент

Вадим Ворошилов скерував палаючий літак від населеного пункту і лише після цього нажав на кнопку катапульти.

instagram.com/___karaya___

Герой України, льотчик Вадим "Karaya" Ворошилов,  за один день  знищив 5 "шахедів" над Вінниччиною. Один з безпілотників пошкодив літак Ворошилова, і тому довелось катапультуватися. Та перед тим, як нажатии кнопку, Karaya скерував своє судно на поле. Про це Ворошилов розповів  на ютуб-каналі Повітряних Сил України.

- (В той день) мій ранок почався о 4-й годині. Подали сигнал "повітря". Один льотчик знищив 2 "шахедів" на півдні України. Наступним пішов я. Також знищив 3, виконав посадку на оперативному аеродромі. Далі був робочий день по інших задачах, і ввечері знову ця навала почалась. Виконав зліт з оперативного аеродрому на півдні України й далі вже виконував знищення повітряних цілей над небом Вінниччини. При підході до Вінниці я візуально її спостерігав. Виконав наведення і перехоплення 5-ї повітряної цілі і, на жаль, при її знищенні уламками було пошкоджене моє повітряне судно, – згадав льотчик. 

Він додав, що й сам отримав поранення, і кров, що текла по обличчю, заважала йому повноцінно оцінити ситуацію. Проте Вадим все ж зумів зрозуміти, що літак летить на населений пункт, і скерувати його падіння.  

- Відбулось руйнування ліхтаря. Це скло кабіни, простою мовою. І руйнування передньої частини – носової - літака. Не сильно поранений, але кров заважала повноцінно оцінити ситуацію. Перша думка – так не хочеться катапультуватись. По курсу побачив якийсь населений пункт. Тоді я не знав, що це за населений пункт. Бачив лише вогні. Перевірив керування літака по вздовжному каналі, на жаль, він вже був не керований. По поперечному каналу він керувався. Побачив перед собою чорну ділянку і встановив, що це, ймовірно, поле, – згадав Ворошилов.

Karaya додав, що після почалась пожежа всередині кабіни літака. Коли полум'я почало добиратись до Вадима, він катапультувався. Спускався на парашуті близько двох хвилин. За цей час спланував свої дії після приземлення. Опинившись на землі, відразу ж зробив фото.

-  Дістав телефон, щоб впевнитись і оцінити ситуацію стосовно мого здоров'я, спрогнозувати подальші дії після приземлення, яку медичну допомогу мені першочергово надати собі. Використав, як дзеркало. Згадав хлопців. Коли літак зникає з радарів, всі починають хвилюватись до моменту, коли льотчик вийде на зв'язок. Фото – це посил, що нашу націю не зламати. Не важливо, в якій українець б не був ситуації, він бачить лише світле майбутнє, – пояснив Ворошилов.

Вадим Ворошилов народився в Кременчуці Полтавської області. У 2011 році він закінчив навчання в військовому ліцеї, де й отримав навички пілота. Події, про які розповів Ворошилов, сталися 12 жовтня поблизу Вінниці.  Президент Володимир Зеленський присвоїв пілотові звання Героя України. Крім того, Вадиму Ворошилову вручено орден "Золота Зірка".