На станції "Академік Вернадський" розвелося два десятки птахів скуа, які полюють на яйця пінгвінів. Українським полярникам удалося зробити фотографії птахів, які опублікувала прес-служба Національного антарктичного наукового центру.
- В даний час на острові вже понад 20 скуа! Тут вони облаштують гнізда, відкладають яйця (1-2) та висиджують малюків. Вибір цієї території вони роблять не лише через гарний рельєф для гніздування, а й через… пінгвінів. Адже серед іншого поморники харчуються яйцями та недосвідченими пташенятам, – кажуть полярники.
Дослідники відзначають, що скуа з'являються на станції у періоди, коли починають розмножуватися пінгвіни. Там птахи чатують гнізда пінгвінів, щоб "взяти видобуток", як тільки яйця залишаться без нагляду.
- Як тільки на станції починається пінгвін бебі-бум - тут з'являються і скуї. Вони постійно чатують біля гнізд, чекаючи поки необачні батьки залишать яйця без нагляду. Пінгвіни ж відганяють їх криками, а також мають звичку групових атак на поморника, щоб відбити його видобуток назад, - наголосили у центрі.
Південнополярний поморник є одним із двох видів поморників, що зустрічаються на околицях української станції. Наші полярники називають птаха скуа від англійської назви south polar skua, а наукова назва латиною – Catharacta maccormicki. За словами дослідників, скуа відрізняється різкими криками, які неможливо витримати. Людей птах зовсім не боїться, а у разі загрози гнізду чи пташенятам – здіймає крик, злітає та б'є крилами по голові.