Новий сезон тревел-проєкту Лесі Нікітюк "ЛеМаршрутка" покаже Україну воєнного часу та історії незламних українців. З 5 грудня в ефірі "Нового каналу" глядачі побачать вісім епізодів подорожей телеведучої з водієм Богданом Богдановичем, де пережитими історіями поділяться військові, волонтери, медики.
- Головна фішка сезону – наші герої, – розповіла шеф-редактор проєкту Катерина Турова. – Буде багато військових, спецпризначенців, парамедиків, які в кадрі вчитимуть надавати першу медичну допомогу, бійців інженерних військ, які покажуть, як робити понтони, маскуватися в лісі. Будуть прикордонники, які першими зустріли ворога. Будуть герої-льотчики, пілоти бомбардувальника, вертольотчики, які здійснювали неможливі місії. Одним словом, багато сучасних героїв України.
За словами режисера-постановника проєкту Олександра Мудрика, раніше цікаві для зйомки історії доводилося вишукувати, а наразі їх тисячі.
- Історій, вартих розповіді та фіксації, на порядок більше. Напевно, зараз в Україні є дуже мало людей, яких би так чи інакше не зачепила війна. Кожному довелося якось себе проявити. І, виявляється, неабияк проявити! Чого варта історія дідуся, який замість того, щоб бігти в укриття під час повітряної тривоги, схопив карабін та пішов збивати літак, який прилетів бомбити його місто. Або історії військових-вертольотчиків, які здійснювали неймовірні вильоти на острів Зміїний та до оточеної «Азовсталі», коли шансів повернутися живими практично не було. Або лікарняні клоуни, які щодня працюють з дітьми, вивезеними з-під обстрілів без жодної інформації про батьків. Або простих жінок, які, живучи під окупацією, без зв’язку, під загрозою розстрілу знаходили способи передавати цінну інформацію для ЗСУ. Ці речі надихають. Кожна серія сезону складається саме з таких історій, – наголосив Олександр.
Під час зйомок програми було багато обмежень, з якими команді довелося зіткнутися. У березні маршрутка Лесі та Богдана Богдановича була сильно пошкоджена від снарядів, але протягом двох тижнів її вдалося полагодити. Команді також потрібно було отримати безліч дозволів на зйомку, щоб показана інформація в ефірі не була використана російськими окупантами.
– Щодо специфіки зйомок у воєнний час, то, звісно, існує безліч обмежень. Ти вже не можеш запустити дрон, де хочеш, аби отримати потрібний кадр. Не можеш відвідати багато місць, які варто було б відзняти. Не можеш показати більшість тих облич, які треба було б показати, щоб країна знала своїх Героїв. Ти маєш тричі подумати, чи не може показана інформація бути використана ворогом. Знімати зараз – це вдесятеро відповідальніше, ніж зазвичай. Але й у сотні разів потрібніше, - розповів режисер-постановник.
Незважаючи на те що війна триває, Леся Нікітюк не хоче робити сезон депресивним і обіцяє подавати інформацію з гумором, аби хоч трохи розважити людей.