Бенксі підтвердив авторство семи графіті в Україні - фото

Анонімний художник створив сім робіт у різних містах України, в яких нагадує, що "життя продовжується, незважаючи на війну".

bzh.life/ua/

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім графіті у різних містах України. За словами анонімного автора, його роботи можна побачити у Києві, Ірпені та Бородянці Київської області, які постраждали від російських бомбардувань. Про це митець повідомив виданню The Art Newspaper.

У мережі припустили, що саме знаменитий художник міг створити кілька картин в Україні, після того, як мешканці міст помітили на стінах зруйнованих будівель три нові малюнки. На одній із фресок зображено людину, схожу на президента Росії Володимира Путіна, яку під час поєдинку кидає на підлогу хлопчик-дзюдоїст. Таким чином автор висміяв російського диктатора, у якого є чорний пояс з цього виду спорту. На другій картині зображені двоє дітей, які використовують протитанкового "їжака" як гойдалку, а на третій - гімнаст, що виконує стійку на руках. Остання робота виконана на стіні будівлі, зруйнованої російським снарядом.

Бенксі додав, що є автором і інших графіті: жінки в халаті та бігудях, на ній протигаз та вогнегасник; чоловіка з бородою, що приймає ванну; гімнастки, яка танцює зі стрічкою в руках, а також намальованого пеніса замість ядерної боєголовки, розміщенного на кузові броньованої вантажівки.

У репортажі ТСН мешканці Бородянки розповіли, що застали Бенксі за створенням цих робіт і навіть поспілкувалися з ним. За їхніми словами, анонімний художник, особистість якого намагаються розгадати вже два десятиліття, - високий і худий чоловік віком 45-50 років. Рисами обличчя він схожий на британського музиканта Роберта Дель Найа. У міській раді зараз обговорюють питання, як уберегти графіті Бенксі, щоб їх побачило якомога більше людей.

У березні відбиток однієї з найвідоміших антивоєнних робіт Бенксі CND Soldiers продали на аукціоні, виручивши 106 505 доларів для дитячої лікарні в Києві. Оригінальна фреска вперше з'явилася біля будівлі парламенту у Лондоні  у 2003 році під час протестів проти війни в Іраку.