Журналісти закликали владу повернути акредитацію, відібрану за репортажі з Херсона

Медійники висунули ряд вимог.

VALENTYN OGIRENKO/REUTERS

Українські та іноземні журналісти й медійні організації звернулися до української влади з вимогою  повернути акредитацію медійникам, забрану через висвітлення подій в Херсоні після деокупації. У заяві Інституту масової інформації також заявляється про необхідність «розв’язати конфліктну ситуацію, спричинену неефективністю та непрофесіоналізмом комунікаційних структур Міністерства оборони». 

Заява адресована президенту України Володимиру Зеленському, Головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному та міністру оборони України Олексію Рєзнікову.

- Ми, українські й іноземні журналісти та медійні організації, вимагаємо вжити негайних заходів, щоб розв’язати конфліктну ситуацію, викликану неефективністю та непрофесіоналізмом комунікаційних структур Міністерства оборони, зокрема Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня, - наголошується у заяві.

Медійники наголосили, що репортажі журналістів, зроблені у звільненому Херсоні, стали «величезним вкладом у нашу перемогу» і облетіли весь світ.

- Вони (репортажі. - Ред.) засвідчили радість, із якою херсонці зустрічають українську армію, спростовуючи тим самим брехню російської пропаганди. Їхні матеріали є також надважливими документами української історії, яка твориться зараз. Натомість комунікаційні структури МО, які не спромоглися побудувати механізм допуску журналістів, вирішили просто заборонити абсолютно всім журналістам працювати, посилаючись на небезпеку перебування в щойно звільненому місті, - йдеться у заяві Інституту.

Медійники наголосили, що журналісти, що потрапили у Херсон, мають офіційну акредитацію МО, відповідні навички та «пройшли численні тренінги, мають міжнародні сертифікати з безпеки і величезний досвід роботи на передовій».

Журналісти у своїй заяві висунули ряд вимог:

Про що мова

11 листопада ОК "Південь" повідомило, що доступ представників медіа до населених пунктів, які були деокуповані у листопаді, тимчасово обмежено. В той же час ряд журналістів, що були у Херсоні, випустили ряд репортажів зі звільненого міста.

13 листопада Генштаб Збройних сил України скасував дозвіл на роботу щонайменше шістьом журналістам знімальних груп, бо вони нібито порушили правила роботи у районі ведення бойових дій. Серед них були журналісти західних CNN та SkyNews, вітчизняних редакцій "Української правди" та hromadske.