Помер Голова Кіпрської православної церкви Хризостом II

Боровся з онкологією та визнав православну церкву України.

cyprus-mail.com

Глава автокефальної церкви Кіпру помер у понеділок, 7 листопада, у віці 81 рік від тривалої онкологічної хвороби, повідомило кіпрське видання,

– Архієпископ мирно заснув, мужньо, терпляче і з християнською рішучістю витримавши випробування своєю хворобою, – цитує видання заяву лікарів священнослужителя. Відомо, що у 2019 році у Хризостома діагностували рак печінки, а через рік у США йому зробили операцію каутеризації ракових вогнищ. Проте, за версією місцевих ЗМІ, Хризостом помер через те, що рак дав метастази.

Хризостом II (у світі Іродот Димитріу-Енглістріотіс) народився 1941 року в селі Тала біля міста Пафос на Кіпрі. Він вивчав теологію у Афінському університеті. У 28 років Хризостом став митрополитом Пафським. А 12 листопада 2006 року після жорсткої виборчої кампанії - 65-м архієпископом Нової Юстиніани та всього Кіпру після того, як попередній архієпископ Хризостом I залишив престол через хворобу Альцгеймера.

Тіло архієпископа Хризостома II перенесено до собору Апостола Варнави на території архієпископства. Засідання Священного Синоду має відбутися опівдні, багато урядових заходів скасовано. Як відзначають кіпрські священики і жителі острова, Хризостом II завжди мав відверті погляди на багато питань, починаючи від управління церквою і закінчуючи кіпрським питанням. Він також відкрито висловлювався з таких соціальних питань, як гомосексуальність, права на усиновлення геями та аборти, що часто викликало серйозні суперечки. При цьому, стверджують члени кіпрської пастви, Хризостом завжди називав себе реалістом і не бачив причин шукати популярності.

Також наприкінці жовтня Хризостом II під час богослужіння згадав у диптиху ім'я голови Православної церкви України (ПЦУ) Єпіфанія. Про це повідомив експрезидент України Петро Порошенко, наголосивши, що таким чином продовжилося визнання ПЦУ. Кіпрська церква стала четвертою, яка визнала автокефалію ПЦУ після Константинополя, Елладської Церкви та Олександрійського Патріархату. Згадка про Єпифанія викликала серйозні суперечки всередині Кіпрської церкви.