Рух 218 суден фактично заблокований через зрив зернової угоди з боку Росії. Про це ввечері 30 жовтня повідомило Міністерство інфраструктури України.
- У зв’язку з тим, що українська сторона станом на 30 жовтня немає дозволів від Спільного Координаційного Центру на проходження безпечним коридором та проведення інспекцій, 218 суден фактично заблоковані на своїх поточних позиціях, - йдеться у повідомленні.
З них 95 завантажених суден, які вже вийшли з українських портів та очікують на інспекцію для відправлення до кінцевого споживача. 22 завантажених судна чекають на вихід з українських портів. 101 порожнє судно очікує інспекції на вхід до українських портів.
У Мінінфраструктури заявили, що під час дії «зерновій ініціативі» було зафіксовано 15 випадків приближення російських БПЛА та літаків на заборонену дистанцію до цивільних суден. Блокада «зернового коридору» розпочалася ще у вересні.
- Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створенні черги у 176 суден з 2,1 млн агропродукції на борту, - розповіли у міністерстві.
Довідка
29 жовтня Росія заявила про вихід із «зерновій ініціативі» через атаку у Севастополі. 30 жовтня Міноборони Росії заявило, що “під керівництвом представників Великобританії” були атаковані “задіяні у забезпеченні безпеки «зернового коридору» кораблі Чорноморського флоту та цивільні судна”. “Морські безпілотники” нібито рухалися зоною безпеки «зернового коридору», після чого “змінили маршрут”.
Угода, яка розблокувала експорт українського зерна Чорним морем, діє до 22 листопада. Україна, Росія, ООН та Туреччина уклали її 22 липня. Згідно з умовами угоди, після 120 днів від дня підписання документ буде автоматично подовжено, якщо жодна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.