Влада України попросила максимально знизити споживання електроенергії ввечері

До енерговитратних відносяться практично всі звичні прилади, у тому числі бойлер, мікрохвильова піч, телевізор і комп'ютер.

t.me/tymoshenko_kyrylo

Влада України попросила максимально скоротити користування електрикою ввечері у понеділок через масові обстріли російської армії. Про це повідомила прес-служба Офісу президента за результатами наради Володимири Зеленського з питань відновлення зв’язку та енергопостачання.

- Учасники наради наголосили на важливості тимчасового зменшення споживання електроенергії в години пікового навантаження на мережі – з 17:00 до 22:00. Щоб знизити навантаження на енергосистему та зменшити потребу в аварійних відключеннях, громадян просять у вказаний час не користуватися найбільш енерговитратними приладами, а саме: електрообігрівачами, бойлерами, електроплитами, мікрохвильовими печами, пральними та посудомийними машинами, електрочайниками, кавоварками, прасками тощо. За необхідності ці прилади краще використовувати в обідню пору, - сказано у повідомленні.

За словами заступника голови Офісу президента Кирило Тимошенка, найскладніша ситуація у Львові, роботи там тривають.

Народний депутат, голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус написав у Фейсбуці, що "це буде один із найскладніших вечорів для украінської енергетики". За його словами, вечірній пік споживання електроенергії розпочнеться о 18:00 та триватиме до 23:00.

Герус також назвав найбільш енерговитратними такі прилади:

- електрообігрівачі

- бойлери

- кухонна електроплита,

- мікрохвильова піч,

- пральна машина,

- електрична духова шафа,

- електрочайник (кавоварка),

- праска

- посудомийна машина

- кондиціонер

- зарядні пристрої

- пилосос

- комп'ютер

- телевізор

За даними ДСНС, електропостачання відсутнє у чотирьох областях: Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська. На решті території України електропостачання порушено частково.

Вранці Росія завдала ракетних ударів по великій кількості електростанцій та підстанцій. У деяких регіонах тимчасово відсутня електроенергія, а в деяких введено графіки аварійних відключень (так звані «віялові відключення»).