З полону звільнили співробітника СБУ, який, виходячи з "Азовсталі", таємно здав шеврони

До повномасштабного вторгнення "Бурий" працював в управлінні СБУ у Маріуполі та займався протидією окупаційних військ "ДНР".

т.ме/СБУкр

З російського полону повернувся співробітник СБУ із позивним "Бурий". Виходячи з маріупольської "Азовсталі", він таємно здав свої шеврони. Про це повідомляє Служба безпеки України.

- Я чекав на цей момент, коли ми зможемо їх (шеврони) повернути. Вони з нашою символікою, і ворог не повинен їх бачити. Ви витримували легенду до кінця, - сказав виконувач обов'язків голови СБУ Василь Малюк.

До повномасштабного вторгнення "Бурий" працював в управлінні СБУ у Маріуполі та займався протидією окупаційних військ "ДНР". Потім правоохоронець разом із іншими колегами став на захист міста.

"Бурий" викривав російські агентурні мережі, коригувальників вогню та зрадників. У квітні захисник отримав поранення під час танкового обстрілу.

- Завдяки його роботі було отримано важливу інформацію від захоплених у полон окупантів, виявлено місця утримання українських полонених та ідентифіковано особи їх катів. Пізніше разом із бійцями ЗСУ "Бурий" брав участь у розмінуванні дороги, якою мали вивозити поранених, - розповіли у відомстві.

Захищали Маріуполь та інші співробітники СБУ, проте після удару ворожої бункерної бомби вони вважаються зниклими безвісти. Серед героїв колега та наставник "Бурого" Василь Богач та колишній боєць ЦСО "А" СБУ Олександр Супрунов.

У рамках вчорашнього обміну полоненими звільнили 215 українських захисників, з яких – 108 "азовців" (загалом у російському полоні перебувають близько 2 тисяч захисників Маріуполя). Усі вони вже в Україні, окрім п'яти командирів із "Азовсталі": Дениса Прокопенка "Редіса", Сергія Волинського "Волині", Святослава Паламара, Дениса Шлеги та Олега Хоменка, які до кінця війни будуть перебувати в Туреччині під особистим протекторатом турецького президента.