Президент Росії Володимир Путін дав прес-конференцію за підсумками саміту Шанхайської організації співробітництва в Узбекистані. У ході брифінгу він заявив, що нещодавні ракетні удари по території України були "попереджувальними" і пригрозив "серйозною відповіддю", якщо українські захисники завдадуть шкоди "російській" цивільній інфраструктурі.
Про нещодавні удари по Україні: "Зовсім недавно Збройні сили Росії завдали пару ударів чутливих. Вважатимемо, що це попереджувальні удари. Якщо далі ситуація розвиватиметься таким чином, то відповідь буде серйознішою".
Про контрнаступ ЗСУ: "Київська влада оголосила про те, що вона розпочала і проводить активну контрнаступну операцію. Ну подивимося, як вона буде, чим вона закінчиться".
Про причину вторгнення РФ в Україну: "Вони завжди прагнули розпаду нашої країни, це точно. Жаль тільки викликає те, що з якогось моменту виникла ідея використати Україну для досягнення цих цілей. Заради того, щоб запобігти такому розвитку подій, ми і почали спеціальну військову операцію. Саме цього західні країни на чолі зі США і прагнуть і прагнули - створити такий антиросійський анклав і ось розгойдувати, загрожувати Росії з цього напряму".
Про спроби Ердогана влаштувати зустріч Путіна з Зеленським: "Він дійсно робить серйозний внесок у вирішення низки серйозних питань, що виникають навколо цієї кризи. І цілком зрозуміло, що він пропонує і зустріч з президентом Зеленським, вважаючи, що вона може призвести до якого- позитивному результату. На цій зустрічі він про це не говорив".
Про зустріч із Зеленським: "Пан Зеленський оголосив, що він не готовий і не хоче розмовляти з Росією. Ну, не готовий – не треба”.
Про експорт зерна з України: Ось коли ми говоримо про вивезення зерна з України, знаєте, хто вивозить? Американські компанії. Вони власники цього зерна в значній частині. Виявилося, що землі в Україні давно продані українським компаніям, це їхнє зерно, вони своє зерно вивозятm”.
Про переговорний процес України та РФ : "Ми говорили, коли вели переговорний процес із сьогоднішньою київською владою, і завершили, по суті кажучи, цей переговорний процес у Стамбулі відомим проектом угоди стамбульської, після чого війська від Києва відвели для того, щоб створити умови для укладення цієї угоди. Замість укладання київська влада відразу відмовилася від усіх домовленостей, їх закинули в ящик, оголосили про те, що вони ніяких домовленостей добиватися з Росією не будуть, а добиватимуться перемоги на полі бою - прапор у руки".
Про гарантії безпеки для України: "Що стосується гарантій безпеки, то загалом досить жорсткі гарантії були, і були потрібні гарантії і з нашого боку, і з боку основних країн НАТО, регіональних країн, включаючи Туреччину. Загалом ми з цим погодилися, здебільшого. Там були деякі речі, які вимагали дрібного доопрацювання, але загалом погодилися, і це досить серйозні вимоги. Але київська влада сама відклала це в довгу скриньку, що вони ще там придумали, я не знаю, тому що їхня позиція з кожного питання змінюється чи не щодня".