Після виявленого в Україні випадку захворювання на мавпу віспу Міністерство охорони здоров'я опублікувало інфографіку. У ній винесено рекомендації про симптоми та лікування недуги.
- віспа мавп - подібне захворювання, що викликається вірусами сімейства поксвірусів. Воно схоже на натуральну віспу, проте має меншу летальність і легші симптоми, - йдеться у повідомленні.
Основними симптомами мавпячої віспи є лихоманка, біль голови, біль у м'язах чи спині, збільшені лімфатичних вузлів, озноб, біль у горлі, закладеність носа, кашель і висип як бульбашок. Іноді у людей спочатку з'являється висипання, а потім інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів.
- Висипання у вигляді прищів або пухирів спочатку з'являється на обличчі, усередині рота та інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висипка проходить різні стадії до повного загоєння, - зазначили у відомстві.
До групи підвищеного ризику тяжкого перебігу цього захворювання входять вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом, імунодефіцитом.
Як передається віспа мавп?
Віспа мавп може передаватися від людини до людини. Для цього потрібен прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини. Йдеться спілкування з близької відстані, дихання, дотику, поцілунки, сексі. Захворювання може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу та утворення свіжого шару шкіри.
Лікування віспи мавп
Зазвичай використовується симптоматичне лікування (знеболювальне, жарознижувальне). За наявності симптомів мавпячої віспи слід звернутися по медичну допомогу, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички), щоб не заразити інших. Перебувати на самоізоляції потрібно, поки всі виразки (бульбашки) не покриються кіркою, струпи не відпадуть, а під ними не утворюється новий шар шкіри.
Як захиститись від віспи мавп?
У МОЗ рекомендують дотримуватися таких правил:
- уникайте тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, які мають симптоми, схожі на віспу мавп;
- уникайте контакту з предметами та матеріалами, якими користувався хворий;
- регулярно мийте руки з милом або використовуйте дезінфікуючий засіб на спиртовій основі, особливо перед їжею, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власної особи.
- дезінфікуйте і мийте поверхні, яких зазвичай торкаєтеся серед, де могли бути інфіковані люди.