ЗМІ: адвокати звинувачують правоохоронців у корупції у «справі Шефіра»

telegraf.com.ua

Захист постраждалих від дій правоохоронців у так званій "справі Шефіра" має намір притягнути до відповідальності корумпованих силовиків, які незаконно заволоділи майном громадян під час обшуків і не повертають його власникам, попри рішення судів. Про це йдеться у статті «Замість «сильної відповіді» – корупція у погонах: Куди зайшла «справа Шефіра» через рік після замаху» на сайті «Телеграф».

У грудні минулого року правоохоронці провели 80 обшуків у осіб, які нібито пов'язані з головним підозрюваним у справі Вадимом Тараном. Під час обшуків було вилучено та згодом заарештовано цінне майно: телефони, ноутбуки, банківські картки, готівку, автомобілі преміум класу.

Нікому з цих осіб не було пред'явлено підозри. Вона довели свою непричетність до злочину і в судах зняли арешт з майна, проте правоохоронці відмовляються його повертати.

Журналісти з'ясували, що правоохоронці користувалися заарештованими авто в особистих цілях, що підтверджується даними GPS-трекерів. На машинах їздили до магазинів, додому, на зустрічі. На одній із машин за півроку було здійснено поїздок на 4 тис. км.

На думку старшого партнера адвокатської компанії «Кравець і партнери», адвоката Ростислава Кравця, ситуація може говорити про переслідування правоохоронцями особистих інтересів.

- Бувають випадки, коли за ухвалою слідчих суддів прийнято рішення про повернення тимчасово вилученого майна або накладення арешту на це майно, проте правоохоронці його не повертають. Після реформ правоохоронних органів в Україні ані ГБР прокуратура повноцінно не працює, а суди також позбавлені можливості впливати на такі ситуації. Тому особи, які не виконують норм закону, не несуть за це відповідальності. Цим користуються недобросовісні поліцейські. Вони можуть добиватися хабара, намагатися завдати моральних збитків особі, якій не повертають майно, або їм просто подобається користуватися ноутбуком, автомобілем, мобільним телефоном, - коментує Кравець.

З ним згоден і адвокат адвокатського об'єднання «Кравченко, Гончар та партнери» Вадим Погорілий, який зазначає, що у випадку зі «справою Шефіра» правоохоронці зацікавлені в отриманні матеріальної вигоди від нібито причетних до замаху.

- Люди нерідко змушені звертатися до органу досудового розслідування з проханнями або за неправомірну винагороду, або частину вилучених коштів повернути майно, яке може зберігатися там роками, - каже Погорілий.

Адвокати постраждалих подали заяви до ДБР і мають намір притягнути до відповідальності правоохоронців, які не виконують рішення суду, а також у майбутньому – стягнути завдану шкоду. На думку Ростислава Кравця, з огляду на наявність доказів це цілком реально.