Проєкт міжнародних гарантій безпеки України передбачає залучення групи країн-союзників до підписання Київського безпекового договіру: США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи. До ширшої групи можуть також бути залучені Японія та Південна Корея. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак під час презентації гарантій безпеки.
- Сьогодні ми презентуємо результат роботи, яка не має прецедентів у новітній історії, як не має прецедентів і акт повномасштабної агресії ядерної держави та члена Радбезу ООН проти суверенної європейської держави. За допомогою союзників Україна успішно протистоїть цій навалі. Однак – цього не можна не помітити – рішення нерідко доводилося ухвалювати ad hoc, а розробка механізмів цієї допомоги потребувала багато часу, якого завжди бракує на війні і який оплачується болем, кров'ю та життями, – зазначив Андрій Єрмак.
Країни, які погодяться стати гарантами безпеки України, візьмуть на себе зобовʼязання:
- надавати фінансову допомогу;
- фінансувати відбудову України;
- передавати технології та зброю;
- координувати між собою військові поставки;
- проводити навчання української армії;
- співпрацювати у сфері кіберзахисту та розвідки.
Ці гарантії поширюються на всю територію України у її міжнародно визнаних кордонах і не замінюють рух до членства в ЄС і НАТО. Пакет гарантій містить як превентивні заходи військового, фінансового, інфраструктурного, технічного, інформаційного характеру для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України.
Для захисту Україна потребуватиме сучасних оборонних систем (A2/AD) та можливості утримувати великі сили територіальної оборони, включаючи служби резервістів, яких можна призвати на військову службу. Гарантії повинні надаватися на безстроковій основі. Міжнародні санкції мають стати додатковим рівнем загального комплексу гарантій безпеки у випадку агресії.
6 травня Єрмак заявив, що гарантами безпеки погодилися бути США, Великобританія, Франція, Німеччина, Туреччина, Польща та Італія.