Генеральна асамблея ООН

Генеральна асамблея ООН – головний дорадчий орган ООН. До неї входять представники всіх держав-членів організації, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру та безпеки чи прийом нових членів, потребують більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.

Генеральна асамблея – єдиний універсальний орган, який несе відповідальність за мир та безпеку, розвиток, ліквідацію бідності та інфекційних захворювань, роззброєння, забезпечення прав людини та захист довкілля.

У 1946 році у складі Генеральної асамблеї була 51 держава, зараз - 193. Наприкінці сорокових років її порядок денний був присвячений головним чином проблемам деколонізації. За 76 років Генеральна асамблея значно розширила коло обговорюваних питань і тепер займається ще й проблемами соціального та економічного розвитку, боротьбою з тероризмом, корупцією, незаконним обігом наркотиків та ВІЛ/СНІДом, захистом жінок, біженців та мігрантів, інвалідів, корінних народів та дітей, Основні принципи демократії, боротьба зі зміною клімату.