У застосунку “Повітряна тривога” вибачилися за плутанину з “новими” сигналами тривог

Компанія-розробник Ajax Systems відтворила хронологію “інформаційного колапсу”.

ajax.systems

Розробник застосунку “Повітряна тривога” Ajax Systems пояснив плутанину з нібито новими сигналами тривог. У компанії заявили, що трапився “інформаційний колапс”, а також відтворили хронологію подій. 

- У TikTok з’явилося відео про різні сигнали тривог застосунку. Центр протидії дезінформації при РНБО України зробив заяву про оновлення сигналів повітряної тривоги та пізніше спростував некоректні трактування цієї новини деякими ЗМІ.

У ЗМІ продовжили ширитися новини з TikTok-відео про різні сигнали тривог застосунку та посиланням на інформацію від Центру протидії дезінформації, яку вже спростували.

Ми поширили інформацію про те, що відео користувача TikTok — це фейк, маючи на увазі, що сигнали, демонстровані у відео, відповідають лише додатку, а не загальним системам сповіщення, як це було сприйнято аудиторією.

Просимо вибачення, що заплутали вас. Сподіваємося, цей реліз зможе остаточно роз’яснити ситуацію, - йдеться на сайті Ajax Systems.

У компанії зазначили, що застосунок «Повітряна тривога» версії 4.0. від 2 серпня сповіщає про п’ять типів тривог: повітряна тривога, артобстріл, вуличні бої, хімічна та радіаційна небезпека. Сповіщення для кожного типу тривоги є унікальними у застосунку та відрізняються відповідним голосовим повідомленням і звуковим сигналом. Сигнали тривог у загальних системах сповіщення, зокрема вуличних сирен, залишилися незмінними та керуються обласними адміністраціями. 

21 серпня Центр протидії дезінформації при РНБО повідомив, що через загострення ядерного шантажу Росії деякі територіальні громади запровадили кілька сигналів тривоги, що повідомлятимуть про різні види небезпеки. Сигнал хімічної небезпеки – це звук церковних дзвонів,  радіаційної небезпеки – дзвін в набат, сигнал евакуації з міста - гудок потяга. 22 серпня у центрі спростували “фейки про нові сигнали повітряної тривоги” та заявили, що немає таких сигналів, як звук церковних дзвонів, гудок потягу та набат. У центрі зазначили, що Вінницька міськрада затвердила нові звуки повітряної тривоги в разі виникнення хімічної та радіаційної небезпеки, а також оповіщення про початок евакуації. Згідно з постановою КМУ, саме органи місцевого самоврядування самостійно затверджують «порядок оповіщення», а отже, мають право самостійно обирати сигнали.

У ДСНС 22 серпня повідомили, що для привернення уваги перед доведенням інформації до населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації передається попереджувальний сигнал “Увага всім”, а саме: уривчасте звучання електросирен, часті гудки транспорту, зокрема у запису мережами радіомовлення та через вуличні гучномовні пристрої. Тривалість звучання попереджувального сигналу становить три-п’ять хвилин.

Після попереджувального сигналу здійснюється трансляція телерадіомережами відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації із супроводженням інформації жестовою мовою та/або субтитруванням, якщо вона є голосовою, і аудіокоментуванням, якщо вона є візуальною.