«Джеймс Вебб» показав, як насправді виглядає Юпітер та супутники

Телескоп зробив фото у високій якості.

Якісні фото Юпітера. Фото: blogs.nasa.gov

Космічний телескоп Джеймс Вебб зробив фотографії Юпітера у високій якості, які дозволять дізнатися більше про внутрішній склад планети-гіганта. Як повідомляється на сайті NASA, голландський астроном Імке де Патер, вже визнала, що не очікувала настільки гарного результату.

- Це справді чудово, що ми можемо бачити деталі Юпітера разом з його кільцями, крихітними супутниками і навіть галактиками на одному зображенні, - заявила вона.

Перше зображення складається з кількох знімків, отриманих із телескопа. На ньому можна розглянути, що полярне сяйво простягається на велику висоту над обома полюсами. Зображення пропустили через фільтри, тому деякі кольори виглядають інакше, а сама планета темніша.

Велика червона пляма на планеті виглядає майже білою – це також результат роботи фільтрів. Також його яскравість свідчить про те, що вихор знаходиться високо.

Два інші зображення знято камерою ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam), що має три спеціалізовані фільтри. Це дозволяє розрізнити деталі планети під час зйомки. При цьому на фото показано вже оброблені зображення, де найдовші хвилі ІЧ-діапазону здаються червоними, а найкоротші синіми. Також видно кільця та супутники Адрастея та Амальтея.

Раніше NASA оприлюднило першу повнокольорову фотографію Всесвіту, зроблену "Джеймсом Веббом". Фото показує масивне скупчення галактик SMACS 0723. Унікальність знімка в тому, що на ньому з'являються тисячі галактик, включаючи тьмяні об'єкти, що коли-небудь спостерігалися в інфрачервоному діапазоні.