Російське ФСБ підготувало два маріонеткові уряди на випадок захоплення Києва перед повномасштабним вторгненням в Україну. Серед так званих "кандидатів", які мали їх очолити, були Янукович і Медведчук. Про це повідомляє The Washington Post.
Як зазначає видання, Федеральна служба безпеки Росії була глибоко залучена до невдалого військового плану Кремля і запевнила чиновників у Москві, що уряд України швидко "впаде", а також запевнила в необхідності встановлення маріонеткового режиму.
- Свій план спецслужби не змогли втілити з двох причин: чи не могли зрозуміти, наскільки затято Україна чинитиме опір, чи все ж таки зрозуміли, але не змогли передати таку "незручну інформацію" президенту РФ Володимиру Путіну, - зазначають у матеріалі
За даними The Washington Post, офіцери ФСБ були настільки впевнені, що захоплять владу в Києві, що останніми днями перед повномасштабною війною організовували житло в українській столиці.
– Повідомлення, перехоплені українськими службами безпеки, показують, що співробітники ФСБ запитують у колег докладну інформацію про квартири та інші місця, які вони можуть використовувати як безпечні будинки, резиденції чи бази експлуатації. За кілька днів до того, як російські війська увійшли до України, інформаторам ФСБ було сказано залишити Київ, але залишити ключі від своїх резиденцій для російських бойовиків, - пише видання.
Зазначається, що чисельність ФСБ зросла приблизно із 30 офіцерів у 2019 році до 160 напередодні вторгнення в Україну. Так, командам спецслужб було призначено регіони України та мережі сплячих агентів усередині країни.
Тим часом ФСБ також планувало встановлення маріонеткового уряду в Україні. Як пише видання, основними кандидатами на "голови" цих урядів виступили колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії у 2014 році, та Віктор Медведчук, якого у ЗМІ назвали олігархом і який став керівником головної проросійської партії України після встановлення тісних стосунків із Путіним.
Видання пише, що Янукович був у центрі групи, яка зібралася в Білорусі на початку березня і, можливо, позиціонувалася для того, щоб напасти та повернути владу. Друга група за участю колишніх членів партії Януковича зібралася на території на півдні України, яку захопили на початку війни російські війська.