Шкарлет: школярів не відраховуватимуть, якщо батьки наполягають на онлайні

За інформацією міністра освіти, 50% батьків мають упереджене ставлення до навчання офлайн.

t.me/SerhiyShkarlet

Якщо батьки наполягають на навчанні онлайн, жодного школяра чи студента не буде відраховано. Про це на брифінгу заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, повідомив “Інтерфакс-Україна”.

- Жодна дитина не буде відрахована з навчального закладу, і не буде відсторонена від освітнього процесу. Якщо батьки хочуть, щоб дитина навчалася онлайн, то дитина навчатиметься онлайн, - запевнив він.

За словами Шкарлета, близько 50% батьків мають упереджене ставлення і говорять про виключно режим онлайн. 

Він додав, що рішення щодо кожного навчального закладу приймає керівник військової адміністрації в контексті безпеки.

Коментуючи інформацію про те, що адміністрації шкіл нібито змушують батьків підписувати угоду, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій вони не матимуть жодних претензій до адміністрації школи чи співробітників, Шкарлет сказав: "Це взагалі якась самодіяльність, оскільки за будь-якої ситуації… школа відповідає за дитину".

Глава МВС Денис Монастирський розповів, що при офлайн форматі відповідальність за безпеку несе адміністрація навчального закладу.

- Правильно організована ситуація з безпекою у школі – це краще, ніж залишатися вдома, - сказав він.

Найгірша ситуація з готовністю до безпечного нового навчального року, за словами Монастирського, у Миколаївській та Полтавській областях. Найкраща – у Львівській, Чернівецькій областях та у Києві.

Шкарлет уточнив, що із 12,8 тисяч шкіл України навчання у очній формі планують розпочати 3 тис. шкіл, у дистанційній – 5,7 тисяч, за змішаною системою – 4 тисячі.

Міністр освіти та науки України переконаний, що більшість університетів організують змішаний формат навчання.

Станом на 15 серпня проведено огляд понад 21 тис. закладів освіти, що складає 80% від їхньої загальної кількості. За показниками забезпечення укриттями для можливості очної форми навчання підготовлено близько 41% закладів освіти.