Комісія при МОН звернулася до президента через Гоголя та Булгакова у шкільній програмі

Половинчастих рішень у цьому питанні бути не може, йдеться у заяві.

facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv

Члени експерної комісії з зарубіжної літератури при МОН України виступили проти рішення залишити у шкільній програмі Миколу Гоголя та Михайла Булгакова. Про це йдеться у відкритому листі, яке 11 серпня опублікувала "Історична правда".

- Після того, як 24 лютого 2022 року РФ розпочала повномасштабну військову агресію проти України, підтриману режимом білоруського диктатора Лукашенка, літератури країни-агресора в шкільних програмах, а відтак і в підручниках бути не повинно! Ми твердо переконані, що половинчастих рішень у цьому питанні бути не може, - йдеться у заяві.

Члени комісії додали, що російська література “глибоко інфікована вірусами імперськості й месіанства”. 

- Недаремно ж кажуть, що "слідом за Пушкіним приходить Путін" - сказано у листі.

Комісія адресувала лист міністрові освіти і науки Сергію Шкарлету, Офісу президента, Кабінету міністрів та комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради.

4 серпня в ефірі національного телемарафону керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрія Кононенка повідомив, що у шкільній програмі залишать Миколу Гоголя, Михайла Булгакова, Володимира Короленка, Анатолія Кузнецова, Ільфа та Петрова. Це письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною. Вони або народилися в Україні, або довгий час тут жили, або відображали у своїх творах українську тематику.

10 серпня Кононенко в коментарі Еспресо назвав конкретні обов'язкові твори, які будуть записані в програмі. Це "Ніч перед різдвом", "Ревізор", "Шинель" Гоголя, "Сліпий музикант" Короленка та "Собаче серце" Булгакова. "Бабин Яр" Кузнєцова і "12 стільців" Ільфа та Петрова" вивчаються за вибором.