Міністр Резніков: В лютому росіяни атакували, не створивши наступальних угрупувань

Голова Міноборони назвав головну помилку РФ на початку вторгнення.

pravda.com.ua/

Російські війська почали вторгнення 24 лютого, не підготувавшись належним чином і не сформувавши ударні угруповання.  Окупанти знехтували логістикою, ударними групами та шпиталями, розповів очільник Міноборони Олексій Резніков в інтерв’ю "Українській правді".

- Станом на 24 лютого росіянами не було утворено ударних угруповань в повному розумінні військового мистецтва. Це я не сам придумав як цивільна особа, це військові мені пояснили на рівні Генштабу, що ударне угруповання для наступу передбачає певні ознаки: органи управління, і органи забезпечення, і госпіталі, і логістичні ланцюжки, і ударні групи і т.д., - розповів Резніков.

Таким чином, додав міністр, на всіх ризикованих зонах росіяни «не мали ознак завершеного формування масштабного ударного угруповання».

- Тобто росіяни насправді пішли в атаку, не сформувавши ці ударні угруповання. Власне кажучи, наслідком цього в тому числі стала можливою послідовна деокупація нами Київщини, Чернігівщини і Сумщини, - наголосив Резніков.

Він додав, що персонально об’їжджав всі рубежі. Під час однієї з поїздок в  розмову з генералом Ніколюком (командувачем ОК "Південь". – Ред.) міністр запитав, що того «найбільше вразило як військового".

- І він каже, що найбільше вразило, як росіяни порушили свої ж інструкції і правила. За правилами, спочатку артилерія відпрацьовує територію, потім ідуть танки, а потім вже піхота. Але вони настільки були переконані, що нахапцем нас візьмуть, що покинули артилерію позаду себе і танками та БТР-ми поїхали на Бровари захоплювати Київ. І ще й везли з собою парадну форму, - додав Резніков.

Саме тому, додав міністр, що в лютому росіяни йшли в атаку непідготованими, було легко переривати їхні логістичні ланцюжки. Те ж саме відбулося і в Білорусі. Резніков наголосив, що було очевидним те, що "для формування остаточного ударного угруповання їм (росіянам. – Ред.) потрібен ще час – тиждень, два, три".