У вихідні читайте поради, що потрібно брати з собою переселенцю, як заморожувати продукти на зиму. Особистий досвід переселенки до Канади та історія пенсіонерки, яка хвацько піднімає штангу у свої 70. Розкажемо про те, кого з українців і за що зображають на муралах в Україні, Польщі та Литві.
Меми тижня – реагуємо на заяву Amnesty International та дивні рішення уряду.
У рубриці «Економіка»
Обов'язкова евакуація: скільки потрібно грошей на нову хвилю переселенців
У країні оголошено обов'язкову евакуацію для мешканців неокупованих районів Донецької області. Усіх цих людей – серед яких більша частина інвалідів, людей похилого віку та дітей – влада забезпечує транспортом та більш-менш відповідним житлом на безпечних територіях, плюс переселенцям покладено виплати. Експерти навіть не можуть точно назвати кількість тих, хто виїжджає: цифри коливаються від десятка тисяч до мільйона людей.
Скільки потрібно грошей, щоб забезпечити мінімальну безпеку та комфорт цим людям, – розбиралися з фінансистами.
У рубриці «Суспільство»
Вихователька з Чернігівського дитбудинку вивезла з-під обстрілу 30 дітей
У лютому в Центрі соціально-психологічної реабілітації виправлення, де працює45-річна Наталія Пєсоцька, 11 дошкільнят і 19 молодших школярів і підлітків чекали, коли їх заберуть батьки, які стали на шлях виправлення. Але розпочалася війна, Чернігів бомбили, пропало світло, вода, батьків діти так і не дочекалися. І Наталі довелося однієї вивозити під обстрілами 30 дітлахів із складними характерами. А потім ще дбати про них у безпечних Карпатах, без зміни та без вихідних цілих чотири місяці.
Хто не врятувався, ми не винні: навіщо під час тривоги зупиняють транспорт
Нововведення столичної влади для пасажирів столичного наземного громадського транспорту викликало подвійну реакцію. З одного боку – начебто ризиковано продовжувати рух під час обстрілів, а з іншого – транспорт зупинився, а куди подітися пасажирам? Укриття є далеко не на кожному розі. І скупчення групи людей серед площі чи зупинці – прямий шлях до численних жертв.
І заборона на роботу під час повітряної тривоги магазинів та установ – люди знову ж таки змушені чекати на вулиці, бо укриттів немає.
Виходить, міська влада просто зняла з себе відповідальність замість того, щоб насправді подбати про безпеку громадян. Розбирали дивне рішення з депутатами Київради та військовим експертом.
Біолог Іван Русєв: Використовувати дельфінів у війні - жорстока та неефективна практика
У Чорному та Азовському морях останнім часом фіксується масова загибель дельфінів – йдеться мінімум про 5000. Якщо раніше ці тварини страждали від забруднення води та рибалок, то зараз додалася війна, яка стала головною причиною лиха.
Начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузловські лимани» Іван Русєв каже, що через сонар ссавці сліпнуть і глухнуть і, як результат, не можуть нормально рухатися, знайти собі їжу, до того ж вони натикаються на міни, яких зараз повно в морі.
Чим загрожує відсутність дельфінів екології і як можна досягти їхнього відродження після перемоги – у нашому матеріалі.
У рубриці «Політика»
Міністрів восени рахують: Малюська може піти, а ось Федоров та Шкарлет залишаться
Це вибори та референдуми під час воєнного стану не можна проводити. А ротації у Кабінеті міністрів – будь ласка. Активізувалися чутки про те, що в уряді можливо перезавантаження – і міністерства зміняться, і міністри, та й прем'єр буде зовсім іншим. Так, Залужного, наприклад, прочать на міністра оборони.
Разом із політологами та народними депутатами «КП в Україні» дізнавалася, які можуть бути кадрові ротації у владі.
Рубрика "Події"
Розпечені Піски: пекло, яке не описати словами
Днями президент Зеленський заявив, що селище Піски – фактично передмістя Донецька – перетворилося на пекло через безперервні обстріли з боку росіян і бойовиків так званої «ДНР».
Насправді в пеклі селище живе з 2014 року. Тут зруйновано вже 95% будівель, немає газу, електрики та води. Хто зміг – тобто практично усі жителі – виїхали. З процвітаючого передмістя Піски перетворилися на укріплений район, що дозволяє не пропустити сили бойовиків та росіян далі. І тримаються Піски лише завдяки мужності наших бійців. Але чому не приходить підмога, чому про цю м'ясорубку для українських воїнів мовчать влада?
У рубриці "Шоу-біз"
Юла – про хейт свого чоловіка Анатолія Анатолича, погрози, піар артистів та Лободу
До 24 лютого Юлія Яцечко була керівником продюсерської компанії, займалася просуванням та продюсуванням артистів, серед них і промо програми «Зе Інтерв'юер» свого чоловіка Анатолія Анатолича.
Але, зізнається Юла, про все, що вона знала про піар, доведеться забути. Під час війни та після важливі зовсім інші цінності. В інтерв'ю – про майбутнє цієї професії, про те, як Юла рятувала трьох дітей та як реагує на ненависть та погрози з боку росіян.