Влада Косово перестала визнавити сербські документи, це спричинило протести

Загострення у Косово: серби будують барикади та готуються до конфлікту.

twitter.com/FicovicFilip

Серби будують барикади та готуються до конфлікту через рішення влади Косова перестати впускати на свою територію громадян з сербськими документами. Про це пише сербська служба BBC.

Новий режим пропуску почне діяти з 1 серпня. Для вʼїзду до Косово необхідно буде отримати окремі документи. Автомобілі з сербською реєстрацію теж не пропускатимуть.  Влада Косова назвала цей крок «взаємним», оскільки Сербія вже понад 11 років не визнає її документи.

- Мене турбує реакція сербського народу, я раджу всім бути спокійними. Я прошу всіх про мир. Якщо ви хочете протестувати, то робіть це «мирним» шляхом, - заявив президент Сербії Александар Вучич.

Вучич заявив, нібито армія Косова готується опівночі напасти на північну частину Сербії. У соцмережах серби почали викладати фото зі зрбоєю, показуючи таким чином готовність до збройного конфлікту. У деяких районах Косово звучав сигнал повітряної тривоги.

Сербія не визнає незалежність Косово, яку регіон проголосив в 2008 році. Цьому передувала війна між сербами та албанцями, які населяють Косово. За Конституцією Сербії, Косово є її частиною і називається Автономний край Косово і Метохія. Косово визнали 97 держав світу із 193 (50 %), у тому числі 22 з 27 країн Європейського Союзу та 26 з 30 країн НАТО. Україна незалежність Косово не визнала.