Знайомі про загиблих у Вінниці: На серці почуття порожнечі від гіркої втрати

Історії українців, які постраждали від обстрілу Вінниці.

t.me/dsns_telegram

Внаслідок варварського ракетного удару по місту Вінниця загинули 23 людини, серед яких 3 дитини. Ще 80 осіб госпіталізовано до лікарні із травмами різного ступеня тяжкості. 197 людей самі звернулися за допомогою до медиків, 117 із них були направлені на амбулаторне лікування. Ще 11 осіб досі вважаються зниклими.

Удар припав по клініці

Клініка «Нейромед» опинилася у центрі влучання російської ракети. На місці загинули адміністратор установи Катерина Гула та менеджер Тетяна Харченко. Дитячий невролог Павло Ковальчук та невролог Наталія Фальштинська зазнали поранень і наразі перебувають у важкому стані, лікарі ведуть боротьбу за їхнє життя.

Тетяні Харченко було 32 роки. У неї залишився 6-річний син Матвій, брат та батьки.

- Світла, життєрадісна, працьовита дівчина. Була чудовим менеджером. Ніколи не забудемо її сміх, який піднімав усім настрій, – розповіли «КП в Україні» у медичному центрі «Нейромед».

За кілька тижнів до початку війни, 7 лютого, дівчина приймала вітання від друзів із днем народження.

Катерині Гулі 24 роки виповнилося 24 січня. У неї залишилися мама та брат. У цієї красивої дівчини все життя було попереду: мріяла про весілля, сім'ю, море та сонце. Хоча на деякі речі дивилася філософськи. «Відбувається лише те, що має відбуватися. Все починається вчасно і закінчується теж», - написала якось вона на своїй сторінці в соцмережі.

– Вона була добра, життєрадісна, чуйна, завжди привітно зустрічала пацієнтів на рецепшені, – розповідають про Катю у клініці.

Обидві загиблі дівчини пропрацювали  "Нейромеді" два роки. Їхні життя обірвалися без жодної причини. Тому що хтось вирішив завдати удару у найжвавіший район мирного міста. І цей хтось носить форму російського військового…

Загинули мама та син

Не вижили внаслідок удару і 35-річна Вікторія Рекута із 7-річним Максимом Жорієм, які цього дня прийшли до «Нейромеду».

- Ще рік тому ми разом проводили час у парку. Смажили ковбаски, сміялися, бігали. Максимчик був із нами та родичами мами, - розповіла знайома загиблої дівчини Ксенія Денисюк. - Це диво-дитина. Світлий, добрий. Разом із мамою пішли до лікарні. Саме у цей момент країна-терорист влучила у медичний центр. У людей… У дітей… Максимчика змогли впізнати лише за ДНК… Про цю трагедію треба кричати, кричати настільки голосно, наскільки можливо! Уесь світ має визнати Росію країною-терористом. Увесь світ має знати, що в Україні вмирають люди, коли йдуть за хлібом, до лікаря, навіть якщо просто стоїш на вулиці.

Жив творчістю

Загиблий 25-річний Євген Коваленко, звукорежисер із команди львівської співачки Roxolana, жив музикою та творчістю. Приємний, усміхнений милий парубок, випускник Боярського академічного ліцею «Гармонія».

- Наш любий, коханий Женєчко! Дуже тяжко, на серці почуття якоїсь порожнечі від гіркої втрати, сльози періодично застилають очі… Але ти в нашій уяві залишаєшся веселим, усміхненим балакуном, улюбленцем нашого класу, нашої гімназії та всіх, хто тебе знав. З тобою завжди було легко і весело. А твоя посмішка… На тебе не можна було ображатись, – згадує класна керівниця хлопця Валентина Шипка.

Женя у шкільні роки брав активну участь у громадському житті та діяльності ліцею. Жодна подія не відбувалася без її участі.

- Добре пам'ятаємо його Голохвастова на сцені ліцею, запальний фінський танець, гурт Лайми Вайкуле, соло на випускному... І навіть після закінчення навчання його часто можна було зустріти у звукооператорській, де він допомагав готуватися до різних свят. Під час карантину записував пісні та фонограми на випускний. Він просто жив цим. І дуже сердився на батьків-педагогів, що «живуть у школі», а його не звуть із собою. Кажуть, що кожна душа приходить у цей світ із певною місією. Складається враження, що Женя знав свою місію і слідував їй все життя. Йому було лише 25. Але ці роки він прожив гідно. Світла тобі пам'ять, - гірко зітхає наша співрозмовниця.

Навчалася на економіста, працювала у банку

25-річна Аліна Кисіль працювала у відділенні «ПриватБанку», що знаходиться на площі. Кафедра економіки, обліку та оподаткування Вінницького навчально-наукового інституту економіки ЗУНУ опублікувала спогади про загиблу студентку у себе на сторінці у Facebook.

«Кисіль Аліна Андріївна поступила на 3-й курс спеціальності «облік та оподаткування» за скороченою програмою у 2015 році. 2018 року отримала диплом магістра. Пам'ятаємо її як розумну, допитливу, цікаву дівчину. Кафедра економіки, обліку та оподаткування Вінницького навчально-наукового інституту економіки ЗУНУ та вся інститутська родина висловлює щире співчуття рідним, близьким та друзям Аліни щодо непоправної втрати», - пишуть на кафедрі.