Росія призупинила "Північний потік". Нібито на 10 днів

У Європі побоюються, що зупинка має політичні мотиви.

rnd.de

В понеділок вранці, 11 липня, РФ призупинила газопровід «Північний потік» на планове обслуговування.  Як повідомляє ТАСС, роботи повинні тривати до ранку 21 липня.

За даними «Газпрому», після зупинки "Північного потоку" єдиним маршрутом постачання російського газу в країни Західної і Центральної Європи залишиться одна транзитна гілка через Україну, через яку наша країна останнім часом підтверджує заявки в обсязі близько 40 млн куб.м на добу.

"Турецький поток" і "Блакитний поток" продовжують постачання газу – вони пройшли планові ремонти в травні і червні. Вони доставляють газ для Туреччини і країн Південної і Південно-Східної Європи.

Зазвичай профілактичні зупинки для техобслуговування газопроводу проводять раз на рік. Вони зачіпають весь ланцюжок видобутку і постачання газу. В той же час на тлі енергетичного шантажу  в ЄС побоюються, що Росія скористається ремонтом для повного припинення постачання.

"Газпром" помітно скоротив постачання газу в Німеччину по трубопроводу" Північний потік-1" ще в середині червня. Він пояснив це затримкою з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Після цього канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що лідери Євросоюзу не вірять заявам російського "Газпрому" про технічні причини скорочення поставок газу в Європу. Як пише Welt, Шольц наголосив, що Росія заперечує будь-які політичні мотиви, але їй не довіряють. 

В Канаді прийняли рішення повернути Німеччині відремонтовану турбіну Siemens для газопроводу "Північний потік". За даними Bloomberg, міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон заявив, що дозвіл на експорт було видано після великих обговорень з "нашими європейськими друзями і союзниками", а також з Міжнародним енергетичним агентством. Україна ж вважає, що повернення турбіни буде суперечити санкціям щодо РФ, та закликала Канаду  не робити цього 

Північний потік - газопровід з Росії до Німеччини, що проходить по дну Балтійського моря. Будівництво розпочалося у 2010 році, постачання газу по обох нитках стартувало восени 2012 року. Максимальна пропускна спроможність газопроводу становить 55 млрд куб. м на рік.