МЗС та міністерство енергетики України розчаровані рішенням Канади повернути Німеччині відремонтовану компанією Siemens Canada турбіну " Північного потоку -1". Про це йдеться у спільній заяві відомств, опублікованій увечері в неділю.
- Остання канадсько-німецька домовленість і оголошене на його основі рішення - це підлаштування санкційного режиму під забаганки Росії. Цей небезпечний прецедент йде врозріз з принципом верховенства права і матиме лише один наслідок - зміцнить почуття безкарності Москви.
Закликаємо уряд Канади скасувати це рішення, а також забезпечити цілісність санкційного режиму, - сказано в заяві.
В уряді впевнені, що Росія може продовжувати постачання газу до Німеччини в повному обсязі без турбіни, що стала предметом дискусії, а також Північного потоку-1.
- Зокрема, Росія може використати вже оплачені нею транзитні потужності через Україну. Зараз Газпром використовує менше 40% від оплачених потужностей.
Крім того, існує маршрут транспортування газу через Польщу, здатний протранспортувати до 90 млн куб. м газу на добу, - повідомили у МЗС та міністерстві енергетики.
За версією відомств, Україна надала вичерпні роз'яснення німецькій та канадській сторонам. Обидві підтвердили, що вимога Росії не має технічних підстав.
Bloomberg з посиланням на заяву міністра природних ресурсів Канади Джонатана Вілкінсона повідомив, що Німеччині передадуть відремонтовану турбіну. У Німеччині висловили побоювання, що інакше Росія скористається цим як привід, щоб перекрити «Північний потік» та позбавити Німеччину можливості заповнити резервуари для зберігання газу перед зимою.
Турбіна, побудована в Канаді компанією Siemens Energy AG, була відправлена до Монреалю для ремонту і застрягла через санкції щодо нафтогазової галузі Росії.