Рекордсмен України зміг дописати свій знаменитий любовний роман

Незважаючи на війну, книга «Нехай розкажуть листи» побачить світ.

Суспільне Волинь

Буквально за місяць до вторгнення Росії в Україну екс-декан Луцького національного технічного університету 82-річний Євген Філіпчук потрапив до Книги рекордів України. А все завдяки листуванню з дружиною, яке вони вели понад 60 років тому. Це – 180 листів, у яких 781 слово – «кохання». На основі цих листів Євген Олександрович почав писати автобіографічний роман "Нехай розкажуть листи".

Чи зміг автор закінчити свою працю? Чи надрукував? "КП в Україні" зв'язалася з нашим героєм.

Вивчаю попит на роман

- Євгене Олександровичу, так вийшов ваш роман?

- Так. Це посібник для молоді: книга про духовно-естетичне виховання. Сюжет – події, описані двома 20-річними людьми, юнаком та дівчиною. У цій книзі – все про кохання, від першого поцілунку до народження першої дитини у шлюбі. Події розгортаються на тлі 3-річного листування.

Такого раніше ніхто не публікував і навряд чи вже напише: спосіб спілкування сьогодні змінився – тепер є інтернет, сьогодні легко спілкуватися. А раніше були лише листи. Якщо грошей більше, можна було відправити телеграму.

Ну а якщо з кимось траплялося таке кохання, яке описане в моїй книзі, був ще один спосіб – вирушити на побачення за тисячу кілометрів з Харкова до Нововолинська, як це робив я.

- Скільки буде коштувати книга?

– На даний момент, з урахуванням 10% пожертвування з продажу на будівництво Храму Холмської ікони Божої Матері у Луцьку, книга коштує 250 гривень (з розрахунку на 200 екземплярів). Збільшення тиражу до 500 екземплярів дозволить знизити ціну на 18-20%. Чекатиму, хто і скільки готовий замовити.

– У вас вже є перші покупці?

- Мій друг, майстер спорту з гірничого туризму Горобець Юрій Костянтинович замовив 10 екземплярів. У минулому ми разом подорожували Кавказом, ходили стежками і перевалами. Йому 85, він зараз у Польщі. Своє 80-річчя він зустрів на найвищій вершині Європи – горі Монблан у Альпах. Нещодавно, пропонуючи мені разом піти в гори, сказав, що хоче «спіти свою лебедину пісню» - я йому відповів, що моя лебедина пісня – це видання книги.

- Ви дописували книгу, коли почалася війна, а зараз ви у безпеці?

- Так, знаходжусь у Луцьку, поки нас не бомбять. Живу та працюю у себе вдома.

Правила щасливого сімейного життя

- Дайте пораду молодим, як не розлучатися, особливо в такі часи, як сьогодні.

- Вірність і любов - два нероздільні слова. Сьогодні - складний час, але згадаємо Другу світову війну: жінки чекали на своїх солдатів по 5 років, зберігали їм вірність, переписувалися під час розлуки. Це надавало сил і навіть героїзму чоловікам, які кладуть тіло та душу на захист своєї вітчизни.

– Сьогодні, саме через війну, люди стали частіше розлучатися …

- Розлучення – це зрада. Навіть якщо всі критерії ведуть до розлучення, правильніше стриматися.

А взагалі, щодо відносин написано безліч досліджень. Назву лише двох авторів. Джордан Пітерсон та його книга «12 правил життя». Зі своїми ідеями Пітерсон досі їздить світом і виступає перед багатотисячними аудиторіями.

І, звичайно, Дейл Карнегі із домашньої колекції, яку збирала моя дружина Оленька. Карнегі сам проводив дослідження у 30-ті роки XX століття. Багато своїх праць він писав у період катастрофічної кризи США 1929-1933 рр., тобто у момент соціальних потрясінь: суспільство переходило у новий якісний стан. Проводжу паралель із нашою катастрофічною війною в Україні. Теми вірності, кохання, збереження сім'ї війна зробила дуже актуальними.

І насамкінець кілька правил, як ваше сімейне життя зробити більш щасливим, яким ми з дружиною слідували все життя:

ЯК ЗАМОВИТИ КНИГУ

Євген Філіпчук.

UKRSIBBANK Карта 5354 3230 6793 6432

Тел. +380663501877